Aktualności 21 maj 19:41 | mk
Bydgoskie żłobki otwarte od poniedziałku

fot. ilustracyjna, Pexels (Tatiana Syrikova)

Od 25 maja placówki Zespołu Żłobków Miejskich znów przyjmą podopiecznych. Obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa.  

- Przez ostatnie tygodnie przygotowywaliśmy placówki wchodzące w skład ZŻM na powrót dzieci. Dla wszystkich opracowane zostały procedury bezpieczeństwa pozytywnie ocenione przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny i wdrożone we wszystkich naszych placówkach - informuje ratusz.

W żłobkach obowiązywać będą częste mycie rąk, dezynfekcja i wietrzenie pomieszczeń. Myte będą również poręcze, klamki, włączniki świateł itd. Dzieci będą korzystać z placu zabawa tylko, gdy możliwa będzie dezynfekcja.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, z pomieszczeń usunięto wykładziny, pluszowe zabawki i inne sprzęty, których nie można uprać lub skutecznie zdezynfekować. Podopieczni nie mogą też przynosić ze sobą żadnych zabawek z domu. Praca organizowana jest w taki sposób, by grupy dzieci się ze sobą nie stykały.

Przy wejściu do każdego żłobka dokonywany będzie pomiar temperatury dziecka. Pracownicy mają też monitorować, by rodzice wchodzili kolejno, z zachowaniem bezpiecznych odległości. 

Ratusz przekazuje także, że placówki zostały wyposażone w płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, a personel otrzymał środki ochrony osobistej. Również rodzice/opiekunowie są zobowiązani, by przed wejściem do placówki wyposażyć się w środki ochrony osobistej.

źródła: Bydgoszcz.pl, Zespół Żłobków Miejskich w Bydgoszczy

mk Autor