Aktualności 15 lut 13:48 | mk
Dokąd latem polecimy z Bydgoszczy? Lotnisko przedstawia kierunki

Port Lotniczy w Bydgoszczy, fot. Anna Kopeć/archiwum

Zaledwie 1710 pasażerów obsłużono w styczniu w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy - to wynik o niemal 95 proc. gorszy, niż rok temu. Są już jednak plany na sezon wakacyjny.

W styczniu wykonano zaledwie 153 operacje lotnicze. - Statystyki wynikają z utrzymujących się obostrzeń w podróżach, które zmusiły przewoźników do czasowego ograniczenia oferty na sezon zimowy. W związku z tym, w pierwszych miesiącach roku spodziewany jest utrzymujący się niski ruch pasażerski na polskich lotniskach - przekazuje w komunikacie Daniel Mackiewicz, rzecznik PLB.

Dodaje jednak, że zakładany jest stopniowy powrót połączeń do Bydgoszczy, o czym świadczy oferta na stronach przewoźników. - Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest wciąż dynamiczna - zastrzega.

Port przybliża także ofertę na sezon wakacyjny. W tym roku wprost z Bydgoszczy polecimy do Bułgarii (Burgas), Grecji (Zakynthos) i Turcji (Antalya). Sprzedaż wycieczek jest już dostępna w biurach podróży.

Na bydgoskim lotnisku niezmiennie obowiązują procedury sanitarne: badanie temperatury, noszenie maseczek, dostępny jest płyn dezynfekcyjny. - Wdrożone dodatkowe działania profilaktyczne sprawiają, że podróże lotnicze są obecnie jeszcze bezpieczniejsze - przekonuje rzecznik portu.

Na podstawie: komunikat Portu Lotniczego Bydgoszcz

mk Autor