Aktualności 23 paź 2019 | Redaktor
Języka naucz się za darmo. Trwają zapisy na marszałkowskie kursy

fot. Szymon Zdziebło, www.tarantoga.pl (źródło Urząd Marszałkowski, archiwum)

Do osób, które ukończyły 50 lat, mają stwierdzoną niepełnosprawność lub nie posiadają wyższego wykształcenia adresowane są bezpłatne kursy językowe. Do udziału w zajęciach z angielskiego, niemieckiego i francuskiego zaprasza Urząd Marszałkowski.

Pierwsze kursy rozpoczęły się w styczniu, skorzystało z nich ponad cztery tysiące osób. Od października kolejne szkolenia odbywają się w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Włocławku, Szubinie, Nakle na Notecią.

W naszym mieście zajęcia prowadzone są w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Gospodarki, Biurowcu Idea, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej i siedzibie firmy PESA.

Udział w kursie jest bezpłatny, uczestnicy muszą jedynie kupić podręczniki. Szkolenie trwa 180 godzin, po cztery godziny lekcyjne tygodniowo. W jego trakcie uczestnicy przygotowują się do egzaminu, po którym otrzymają certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej, zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego, np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia przeznaczone są dla osób powyżej 18. roku życia, które należą do jednej z trzech grup: osób z wykształceniem maksymalnie średnim, osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia), osób powyżej 50. roku życia (bez względu na poziom wykształcenia). W projektach nie mogą uczestniczyć osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

Szkolenia finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa. Wartość przedsięwzięcia to 29,2 miliony złotych. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie grup w Brodnicy, Sępólnie Krajeńskim, Grudziądzu, Kowalu, Skępem i Świeciu. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Zapisywać się na zajęcia można za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, lub dzwoniąc pod numer tel. 507 927 366.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą też skorzystać ze szkoleń komputerowych z zakresu miedzy innymi projektowania stron www, obsługi programów biurowych w administracji i tworzenia grafiki komputerowej. Więcej informacji na stronie www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl.

źródło: Urząd Marszałkowski, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor