Aktualności 15 sty 13:12 | mk
„Kadr na miłość” przy ul. Grodzkiej. Dwie firmy chętne na realizację

mat. menadżera Starego Miasta i Śródmieścia, Facebook (archiwum)

484 i blisko 580 tys. złotych - na tyle wycenili montaż instalacji „Kadr na miłość” uczestnicy przetargu. Konstrukcja ma stać się nowym miejscem na kłódki zakochanych.

Kłódki z mostu Kiepury zostały zdjęte ze względu na zagrożenie, jakie powodowały dla konstrukcji. Miasto chce jednak podtrzymać ten zwyczaj, rozpisało więc konkurs na alternatywną instalację. Zwyciężył projekt „Kadr na miłość” bydgoskich architektów, Justyny Wójcik i Pawła Przybyły. Instalacja będzie przedstawiać serca wpisane w zarys bydgoskich spichrzów.

W rzeczywistości konstrukcja stanie w parku przy ul. Grodzkiej/mat Urzędu Miasta Bydgoszczy

Pod uwagę brano różne lokalizacje, ostatecznie zdecydowano się na „park” przy ul. Grodzkiej, na nabrzeżu Brdy.

Jednym z elementów zagospodarowania terenu o powierzchni 2500 m kw. będzie, usytuowana centralnie, wierzba energetyczna. Drzewo nadaje się do tworzenia rozmaitych form małej architektury np. pergoli lub altan. Pojawią się także barwnie kwitnące hortensje, róże, kaliny i różaneczniki. Dojdą także nowe elementy małej architektury. Całość zostanie wkomponowana w istniejącą w tym miejscu roślinność

- pisze menedżer Starego Miasta i Śródmieścia, Maciej Bakalarczyk, na Facebooku. - Przybędzie kolejna atrakcja widoczna z poziomu wody, także po zmroku - dodaje.

Przetarg na realizację zadania rozpisano w grudniu. Wzięły w nim udział dwie firmy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe AFFABRE Sp. z o.o., które wyceniło inwestycję na 484 620 zł, i Fenster Sp. z o.o., wskazujące cenę 589 848 złotych. Obie oferty znacznie przewyższają kwotę, jaką na ten cel chciało przeznaczyć miasto: 355 tys. złotych.

Wybrany wykonawca m.in. przygotuje teren i założy fundamenty pod instalację, zamontuje ją. Będzie odpowiedzialny także za wykonanie trawników, nasadzenia oraz montaż małej architektury i oświetlenia. Zadba też o wykonanie ścieżek z nawierzchni mineralnej.

Zwycięzca przetargu na wywiązanie się z zadania będzie miał sześć miesięcy od zawarcia umowy.

mk Autor