Aktualności 8 lis 15:35 | mk
Karuzela, stragany, koncerty. Jarmark Świąteczny zacznie się 20 listopada

fot. Anna Kopeć, archiwum

Kiludziesięciu wystawców, wesołe miasteczko, karuzela wenecka, koło widokowe, kula śnieżna - to atrakcje tegorocznego Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Zostanie otwarty w południe 20 listopada.

Stragany ulokowane zostaną na placu Teatralnym, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i Starym Rynku aż do ul. Niedźwiedzia. Będą czynne codzienne od 12.00 do 21.00, aż do 22 grudnia (20.00).

W tym roku dostępne będą 74 punkty ze świątecznymi atrakcjami, m.in. punkty gastronomiczne, oferujące gorące napoje i tradycyjne świąteczne dania: pierogi, krokiety, gęsinę i ryby wędzone, a także sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy. W pobliżu straganów z ofertą gastronomiczną postawione zostaną promienniki cieplne (ogrzewacze). Na straganach będzie można także kupić świąteczne rękodzieło – ozdoby i prezenty.

Przewidziano również występy artystyczne – ponad 130 godzin koncertów na żywo, na scenie przy ul. Mostowej. W dniu otwarcia oraz w mikołajki (6 grudnia) najmłodsi będą mogli spotkać się ze szczudlarzami i świętym mikołajem.

Nowe iluminacje

Miasto przygotowuje się też do uruchomienia świętecznych iluminacji – mają być gotowe na otwarcie Jarmarku. Zapowiedziano nowości: świetlną bramę z reniferami, unowocześnione prezenty, oświetlenie Magicznych Schodków, przesmyku Ku Młynom i ulicy Parkowej.

Iluminacje pojawią się też na skwarze Leona Barciszewskiego – zostaną udostępnione przez park iluminacji „Odnaleziony świat”, od 4 listopada dostępny w Myślęcinku.

Zmiany w ruchu

8 listopada rozpoczął się montaż infrastruktury Jarmarku, w związku z tym na terenie Starego Miasta wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

– Zamknięty został wjazd na plac Teatralny, most Staromiejski oraz część ulicy Grodzkiej z wyłączeniem służb miejskich i pojazdów zaopatrujących kramy. Wjazd na zamknięte ulice dla pojazdów obsługujących placówki handlowe i usługowe przy ul. Jatki, budowę przy ul. Grodzkiej, banki i mieszkańców Placu Teatralnego możliwy jest tylko w godzinach od 8.00 do 11.30 i od 21.00 do 22.00. Demontaż infrastruktury Jarmarku rozpocznie się po 22 grudnia. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona do 5 stycznia 2022 roku – przekazuje ratusz.

Więcej informacji o zmianach w organizacji ruchu tutaj.

mk Autor