Aktualności 24 cze 2020 | Redaktor
KNF ostrzega. Nieuczciwe kredyty i ubezpieczenia

fot. MoKo

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała kolejne dwa podmioty na listę ostrzeżeń. Są to firmy działające na rynku kredytów i ubezpieczeń.

Firmami które znalazły się w najnowszym komunikacie KNF są: Prometheus Ltd. i Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak. 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie wobec Prometheus Ltd. z siedzibą w Beachmont Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines. Firma ta działa pod marką handlową DowMarkets i prowadzi platformę dowmarkets.com.

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) – Podano w komunikacie. 

Wobec drugiej z firm, postępowanie prowadzi Prokuratura we Wrocławiu.  Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak jest firmą wobec której stawia się zarzuty z art. 89 ust. 1 pkt 4 i art. 90 ust. 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń dot. wykonywania czynności brokerskich w zakresie ubezpieczeń, nie będąc do tego upoważnionym oraz używanie do oznaczenia własnej działalności gospodarczej określeń wskazujących na wykonywanie dystrybucji ubezpieczeń.

KNF jest instytucją kontrolującą rynki finansowe w Polsce. Jej komunikaty często są ignorowane wobec czego nieuczciwe firmy mogą działać dalej na szkodę klientów. Postępowania sądowe są długie a każdy dzień działania takich firm może oznaczać wielkie straty dla nieświadomych klientów. 

Na podstawie: KNF

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor