Aktualności 13 sty 2021 | mk
Kolejna inwestycja UTP! Powstanie Akademickie Centrum Sportu

Wizualizacja ACS; koncepcja prawdopodobnie ulegnie zmianie. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zarówno zaprojektowanie, jak i budowę obiektu/mat. Bydgoszcz w budowie

Budynek przeznaczony na realizację zajęć w-f ma stanąć na terenie kampusu UTP przy ul. Kaliskiego. Wewnątrz znajdą się m.in. boisko, ściana wspinaczkowa, siłownia, sale do fitnessu, tańca czy rehabilitacji.

Przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy ogłosił 31 grudnia. Budynek poświęcony działalności Studium Wychowania Fizycznego będzie miał dwie kondygnacje i ok. 3500 m kw. zabudowy.

Główna sala sportowa z trybunami (stałą ze 180 miejscami siedzącymi i 50 stojącymi oraz składaną z 200 miejscami siedzącymi) ma pozwolić na realizację turniejów i meczy finałowych koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej. Wewnątrz znajdzie się także ścianka wspinaczkowa. Poza zapleczem sanitarnym i administracyjnym w budynku powstaną siłownie, sale do fitnessu, aerobiku, tańca, callaneticsu, a także rehabilitacji ruchowej oraz sucha sauna.

Przestrzeń będzie dostępna również dla osób spoza uczelni. UTP zakłada możliwość wynajmu dla organizacji zarówno imprez sportowych, jak i kulturalnych.

Oferty  w przetargu można składać do 15 lutego, pod uwagę brane będą cena oraz długość gwarancji. Zwycięzca na realizację zadania będzie miał 760 dni - od momentu podpisania umowy.

To kolejna kluczowa inwestycja w obrębie kampusu przy ul. Kaliskiego 7. W październiku została podpisana umowa na budowę nowego budynku dydaktycznego za Auditorium Novum. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje naziemne i piwnice. Znajdzie się w nim m.in. sala wykładowa dla 600 osób. Ma służyć nie tylko celom dydaktycznym, ale także organizacji imprez i widowisk kulturalnych. Budynek zostanie ukończony w drugiej połowie 2022 roku. Więcej czytaj tutaj.

Na potrzeby inwestycji uczelnia sprzedała swój budynek przy ul. Kordeckiego, gdzie przez wiele lat mieścił się m.in. rektorat.

Na podstawie: UTP, Bydgoszcz w budowie

mk Autor