Aktualności 21 lut 11:37 | Redaktor
Komunikat KPUW dot. protestów rolników na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

fot. ZDMiKP

We wtorek, 20 lutego odbyły się protesty rolników na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Były one wsparte przez przedstawicieli branż myśliwych oraz pszczelarzy. Łącznie na terenie województwa zanotowano 39 zgromadzeń.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel i Wicewojewoda Piotr Hemmerling spotkali się przed budynkiem Urzędu z protestującymi po godzinie 14:00. Protestujący ww. branż przedstawili swoje postulaty. Wojewoda podkreślił znaczenie polskiego rolnictwa, zadeklarował również swoją dyspozycyjność dot. rozmowy o postulatach.

Po godzinie 15:30 Wojewoda i Wicewojewoda spotkali się z przedstawicielami protestujących w budynku Urzędu Wojewódzkiego. Uczestniczyło w nim 21 przedstawicieli protestujących. Przedstawione zostały postulaty i poruszono problemy ww. branż. Wojewoda Michał Sztybel zadeklarował powołanie Zespołu z udziałem rolników zrzeszonych w organizacjach i niezrzeszonych, którzy są organizatorami protestów.

Protest przed Urzędem Wojewódzkim zakończył się po godzinie 17:30. Wojewoda wyraził zgodę na pozostawienie pod urzędem oflagowanych ciągników.

Możliwe utrudnienia na drogach na godzinę 10:00:

A1 - Zablokowane zjazdy i wjazdy na węzłach: w. Lubicz (protestujący będą blokować węzeł do 22.02. do godz. 5:00), w. Turzno i od godz. 06:50 w. Grudziądz,

S10e - Droga zablokowana w obu kierunkach od w. Bydgoszcz Błonie do w. Bydgoszcz Południe,

S5 - Droga zablokowana w obu kierunkach od w. Maksymilianowo do w. Rynarzewo . Pojazdy rolnicze na obu jezdniach S5, policja kieruje użytkowników na drogi dojazdowe i lokalne. Możliwy wjazd do Bydgoszczy z Nakła DK10 na węźle Bydgoszcz Zachód.

S5 - w. Żnin Północ – zablokowany węzeł, pojazdy na obu jezdniach S5, 14:30 wypuszczono część pojazdów znajdujących się w zatorze i ponownie zamknięto przejazd.

S5 – w. Rogowo (trasa Żnin – Gniezno) zablokowana S5, zablokowane wjazdy na drogę ekspresową,

DK 80 - przejazd przez Złąwieś Wielką - można wykorzystać objazd przez parking z ominięciem blokady, protest planowany do 22.02. do godz. 5:00,

DK15 - Gronowo – blokada ronda i możliwości objazdu drogami lokalnymi (km 250+000 – 252+100).

DK 10 - Lubicz Dolny – zablokowane skrzyżowanie, objazd drogami lokalnymi – protest planowany do 22.02. do godz. 5:00.

DK15 - Żegotki – stojące pojazdy wzdłuż drogi – ruch wahadłowy,

DK25 - Gniewkówiec – stojące pojazdy wzdłuż drogi – ruch wahadłowy,

DK91 – Turzno – Otłoczyn (trasa Toruń – Włocławek) powolny przejazd kolumny ciągników

źródło: KPUW 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor