Aktualności 3 wrz 2020 | kp
Koronawirus w regionie. Ilu zakażonych, w szpitalach i izolacji? [RAPORT]

fot. ilustracyjna, Pixabay

W czwartek (3 września) Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki poinformowało o 35 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Wśród zakażonych są 4 osoby z Bydgoszczy, 2 z Grudziądza, 1 z Inowrocławia, 2 z Torunia, 3 z Włocławka, 1 osoba z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu lipnowskiego, 2 z powiatu sępoleńskiego, 5 z powiatu świeckiego, 2 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu tucholskiego, 7 z powiatu włocławskiego, 2 z powiatu żnińskiego.

Nasz region znalazł się dzisiaj na ósmym miejscu wśród województw z największą liczbą nowych przypadków (całościowy raport czytaj tutaj). 

Od początku epidemii wykryto łącznie 1 417 zakażeń, zmarły 54 osoby. Siedem osób wcześniej zakażonych otrzymało ujemny wynik badań. Liczba ozdrowieńców wynosi 786.

Dzisiaj poinformowano także, że WSSE w Bydgoszczy odjęło z wykazu osób zakażonych jeden zdublowany wynik mieszkańca powiatu brodnickiego i jedną osobę, której dane były w trakcie ustalania. Wykaz został skorygowany.

Leczenie i izolacja (stan na 2 września, 18.00)

Liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa 2 września wynosiła 115. W Regionalnym Szpitalu Specjalistyczny w Grudziądzu przebywało 35 pacjentów. W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy – 10, a w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy – 15. W grudziądzkim izolatorium pozostawało 55 osób.

 

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

W województwie w kwarantannie przebywało 3 148 mieszkańców, nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych było 228 osób, a 295 przebywało w izolacji domowej. 

Na podstawie: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

 

 

 

kp Autor