Aktualności 5 sie 17:10 | Redaktor
Meble na tarasie Młynów Rothera. Wystawa „Iloczyny” Magdaleny Bołoz

Kolorystykę instalacji wybrano w porozumieniu z Radą ds. Estetyki Miasta/fot. mlynyrothera.pl

Projektantka znana m. in. z realizacji instalacji służących do odpoczynku i zabawy tym razem zaprojektowała mebel dla Młynów Rothera. Wystawa ma być prezentowana do czasu otwarcia Spichrza Zbożowego, a w przyszłości – zyskać drugie życie.

Zależało nam na tym, żeby połączyć funkcję informacyjną z ciekawym wizualnie obiektem. Iloczyny” doskonale spełniają to założenie. Znamy tę realizację z innych miast i nie możemy doczekać się, aż zobaczymy, jak korzystają z niej bydgoszczanie i goście – mówi Anna Triebwasser, specjalistka ds. PR. funkcjonującego w Młynach Parku Kultury (...). 

Na wystawie znalazły się m. in. archiwalne rysunki Młynów z połowy XIX w. i zdjęcia sprzed remontu. – Uświadomiliśmy sobie, że już dla pokolenia dzisiejszych nastolatków Wyspa Młyńska z czasów przed rewitalizacją to abstrakcja, więc warto im ją pokazać. Zaprezentowanie całego kontekstu Młynów jest też dla nas ważne, bo wciąż jesteśmy w budowie i możemy zapraszać gości do wnętrz tylko w ograniczonym zakresie, a zainteresowanie wciąż rośnie – dodaje Anna Triebwasser.

Współpracę podsumowała też sama projektantka: – Instalację zaprojektowaliśmy wraz z zespołem studia z myślą o mieszkańcach miasta. Ważna była dla nas jej wielofunkcyjność – mówi Magdalena Bołoz. – Dorośli mogą zapoznać się z historią Młynów i planami związanymi z ich modernizacją. Kolorowe, przestrzenne elementy zapraszają dzieci do zabawy, zjeżdżania, przechodzenia przez „tunele”, wspinania się. Instalacja ma służyć wszystkim – starszym i młodszym – do chwili odpoczynku czy zabawy w pięknej scenerii Młynów.

Wystawa to jeden z elementów planu Młynów w budowie na ten rok – „UrządzaMY taras”. W założeniu ma być prezentowana do czasu otwarcia Spichrza Zbożowego, a w przyszłości – zyskać drugie życie w tym lub innym miejscu. Jej elementy to moduły, które można ze sobą zestawić w całkowicie nową kompozycję.

W Spichrzu Zbożowym rozpoczęły się prace przygotowujące wnętrza do aranżacji, m. in. stawianie ścian działowych. Zespół programowy pracuje nad opracowaniem treści ekspozycji „Węzły” – Miasto Bydgoszcz ogłosiło przetarg na zaprojektowanie, wykonanie, montaż i uruchomienie wystawy. Trwają też badania prowadzone przez Shopa Design&Strategy, których celem jest sprawdzenie potrzeb użytkowników tarasu i sposobów spędzania na nim czasu. Badania posłużą do zaprojektowania docelowej małej architektury wokół Młynów, która pojawi się w przyszłym sezonie.

Informacja prasowa „Młynów w budowie”/mlynyrothera.pl, zmiany, skróty - redakcja

fot. mlynyrothera.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor