Aktualności 16 kwi 12:21 | Łukasz Kulpa
Młoda Bydgoszczanka Julia Heinrich w Kadrze Narodowej PZSW! ''Wrotkarstwo to moje życie, gonię za marzeniami''.

fot. Marcin Heinrich

Na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Od najmłodszych lat trenuje i bierze udział w zawodach organizowanych na terenie całego kraju. Teraz będzie reprezentowała Bydgoszcz oraz Polskę na arenie międzynarodowej.

Kilka dni temu Julia Heinrich z Bydgoszczy została powołana do kadry narodowej przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Od najmłodszych lat trenuje i bierze udział w zawodach organizowanych na terenie całego kraju. W tych działaniach wspierają ją najbliżsi. Jej tata Marcin Heinrich również jest miłośnikiem wrotkarstwa szybkiego, a ponadto jest licencjonowanym instruktorem PZSW.
 
Jestem bardzo dumny z córki. Powołanie do Kadry Narodowej przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich dodał nam wszystkim skrzydeł. To duża odpowiedzialność, ale przede wszystkim sportowe wyzwanie i być może furtka do czegoś więcej, o czym podświadomie myśli każdy sportowiec. Cieszę się, że Julka, na razie robi, to co naprawdę kocha. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. - Marcin Heinrich, tata Julii.
 
Julia Heinrich urodziła się 26.08.2008 roku w Bydgoszczy, a swoją przygodę z rolkami rozpoczęła w wieku pięciu lat. Pierwsze kroki stawiała na łyżwach, które kupił jej dziadek. Radziła sobie na nich bardzo dobrze i na wiosnę zapragnęła dostać rolki. Pierwsze zawody, w jakich brała udział, odbyły się w Gdańsku. Julia startowała, mając zaledwie pięć lat, w kategorii dziecięcej na dystansie 10 km pokonując dystans w około 35 minut.
 
Od tego momentu zaczęła, uczestniczyć w wielu zawodach organizowanych na terenie kraju, zdobywając wielokrotnie miejsca na podium zarówno w kategoriach dziecięcych, jak i dłuższych dystansach gdzie rywalizowała również z osobami dorosłymi. Julia wielokrotnie stawała na podium m.in. zawodach: Puchar Kaszub, Bieg o Błękitną Wstęgę w Stargardzie, Pokonaj Focha w Skawinie, Roller Cup w Warszawie, Wyścig o Dzban Bernarda w Grodzisku Wlkp., Roller Cup w Koronowie, Grójecka Dycha w Grójcu i inne.
 
W 2019 roku została Mistrzynią Bydgoszczy w jeździe na rolkach na zawodach w Parku Przemysłowym w Bydgoszczy. W 2020 roku została brązową medalistką w Torowych Mistrzostwach Polski w Dusznikach-Zdroju i w tym samym roku brała, udział w konsultacjach kadry narodowej w Tomaszowie Lubelskim gdzie szkolenie przeprowadzał, jeden z najlepszych trenerów w Europie z Włoch.
 
Kilka dni temu została powołana przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich do kadry narodowej w kategorii kadet. Julka jest uczennicą klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 16 w Bydgoszczy, gdzie reprezentuje Klub Sportowy „Jastrzębie” Bydgoszcz, a jej trenerem jest Mateusz Hałasa wielokrotny mistrz oraz reprezentant Polski znany również z wielu sukcesów na arenie międzynarodowej.
 
Jako trener jestem dumny z tego, że Julia została powołana do kadry narodowej we wrotkarstwie szybkim. Na ten sukces przełożyły się lata wyrzeczeń, ciężkiej i sumiennej pracy na treningach i poza nimi. Julia jest zawodniczką ambitną, silną psychicznie i fizycznie, co jak widać, przekłada się na wyniki w sporcie. Wiem, że to wyróżnienie doda jej siły i motywacji do jeszcze cięższej pracy. Z pewnością przełoży się to na jeszcze lepsze osiągnięcia i wyniki w niedalekiej przyszłości. - Mateusz Hałasa, trener Julii.
Łukasz Kulpa

Łukasz Kulpa Autor

Specjalizuje się w kampaniach wyborczych. Doradza politykom i sztabom.