Aktualności 9 wrz 2020 | kp
Młodzi dla Wolności liczą na nowych działaczy. Cel: pięćdziesiąt osób

Konferencja prasowa Młodych dla Wolności Bydgoszcz/ fot. Anna Kopeć

Młodzi dla Wolności zachęcają młodzież do wstąpienia w ich szeregi. Liczą, że do końca roku ugrupowanie będzie składać się z co najmniej 50 członków. W ten sposób przygotowuja się do udziału w wyborach samorządowych.

W środę (9 września) przed bydgoskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa na temat rozwoju struktur Młodych dla Wolności w Bydgoszczy. O celach, planach i samym ugrupowaniu opowiadali: Igor Ligarzewski, prezes bydgoskiego oddziału Młodych dla Wolności, i jego wiceprezes – Hubert Sarnowski.

– Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich tych, których łączy z nami pewien rdzeń poglądowy – mówił Ligarzewski. – Jest tutaj możliwość rozwoju osobistego, samorealizacji i poznania wielu ciekawych osobistości – dodał.

– Możemy wspomnieć takie osobistości jak pan poseł Grzegorz Braun, który był w Bydgoszczy w lipcu, Janusz Korwin-Mikke, Dobromir Sośnierz, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor czy Sławomir Mentzen – kontynuował Sarnowski. 

Konferencja prasowa Młodych dla Wolności Bydgoszcz/ fot. Anna Kopeć

– Jest możliwość porozmawiania z tymi osobami, nauczenia się bardzo wielu rzeczy od nich – zaznaczył Sarnowski, po czym wymienił jeszcze dwie osoby związane z samą Bydgoszczą – Marcina Sypniewskiego oraz Macieja Borowskiego.

Intencją nie tylko wybory samorządowe

– Celem naszej młodzieżówki jest osiągnięcie do końca roku progu 50 członków. Cel jest myślę osiągalny – mówił wiceprezes bydgoskiego oddziału.

Prezes wymieniał natomiast zalety dołączania do „młodzieżówki Korwina”. – W związku z działalnością naszej organizacji pojawia się więcej możliwości. Chociażby takich jak możliwość zdobycia zaświadczenia o odbyciu wolontariatu – zaznaczył.

Konferencja prasowa Młodych dla Wolności Bydgoszcz/ fot. Anna Kopeć

– Organizujemy również wydarzenia niezwiązane z polityką. Zajmujemy się szerokim spektrum tematów. Organizujemy różne akcje charytatywne – wskazywał Ligarzewski. – Działalność u nas również pozwala na rozwój polityczny. Może to być wstęp do późniejszej działalności partyjnej w ramach partii Korwin czy to ogólnie w ramach Konfederacji.

Ligarzewski wspomniał także o nowo powstałych klubach Konfederacji (więcej na ten temat czytaj tutaj). Do klubu można należeć od 16. roku życia, z kolei do młodzieżówki dołączyć mogą już 15-latkowie. Poza tym lider mówił o przygotowaniach do wyborów samorządowych w 2023 roku i szansy dla pełnoletnich członków ugrupowania w ich wystartowaniu.

– Myślę, że każda osoba, która podziela nasze wartości, może znaleźć tutaj coś dla siebie, poznać chociażby osoby w podobnym wieku, o podobnych przekonaniach – powiedział na koniec. 

kp Autor