Aktualności 17 mar 2020 | Krzysztof Drozdowski

Bydgoska spółka w związku ze szczególną sytuacją, jaką jest epidemia koronawirusa, postanowiła pomóc bydgoskiemu szpitalowi zakaźnemu.

W całym kraju państwowe oraz prywatne firmy przekazują pomoc finansową oraz materialną dla szpitali, które przyjęły na siebie rolę odizolowania i leczenia osób dotkniętych epidemią. Do grona firm wspomagających ten wysiłek dołączyły Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A.

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy bydgoską spółką a Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym pomoc będzie przekazywana przez najbliższe kilka tygodni.

W jej ramach Nitro-Chem będzie zaopatrywać szpital w wodę butelkowaną do dyspozycji pracowników i pacjentów placówki. Pierwsza partia wody, na którą składa się 600 butelek, została już dostarczona.

- W tym niełatwym czasie, jako lokalna firma, chcemy wspierać działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców miasta i regionu. Przekazywać będziemy sukcesywnie zapasy wody butelkowanej do szpitala, około 600 butelek tygodniowo. W razie potrzeby zwiększymy tę liczbę – poinformował Krzysztof Kozłowski, prezes Zakładów Chemicznych „NITRO-CHEM” S.A.

źródło: Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A., oprac. red.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.