Aktualności 26 lut 17:45 | mk
Nowa Astoria zostanie otwarta. Podano datę!

fot. Paweł Skraba, astoriabydgoszcz.pl

Bydgoszczanie w Centrum Rekreacji Nowa Astoria (ul. Królowej Jadwigi 23) będą mogli popływać za nieco ponad tydzień. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 8 marca.

Chociaż obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie już w październiku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie został otwarty dla mieszkańców. Wypróbowali go jednak pływacy z polskiej kadry narodowej, podczas odbywających się w Bydgoszczy zgrupowań.

Przygotowania do oficjalnej inauguracji rozpoczęto w lutym, po tym, jak działalność basenów została wznowiona w całym kraju. Zezwolenie na ich funkcjonowanie zostało przedłużone do 14 marca.

fot. Piotr Krajewski/ materiał prasowy ALSTAL Grupa Budowlana

- Z ogromną radością informujemy, że w związku z utrzymaniem przez Radę Ministrów możliwości działania basenów, otwieramy pływalnię w Centrum Rekreacji Astoria w dniu 8.03 o godz. 08.03 - poinformowano na stronie astoriabydgoszcz.pl. - Długo czekaliśmy na ten moment i jest nam niezmiernie miło, że w tym pięknym i nowoczesnym obiekcie wreszcie zatętni życie wraz z pojawieniem się Was!

- Do czasu otwarcia będą trwały ostatnie szkolenia pracowników oraz testy systemów. CRA zapowiada, że o sposobie zakupu biletów, poruszaniu się po kompleksie i zasadach bezpieczeństwa będzie na bieżąco informować w mediach społecznościowych.

fot. Piotr Krajewski/ materiał prasowy ALSTAL Grupa Budowlana

Centrum składa się z dwóch budynków: głównego - hali basenowej (od strony ul. Królowej Jadwigi) i hangaru na kajaki (od strony bulwaru). Poziom parteru i I piętra głównego budynku zajmuje basen o wymiarach 50 m x 25 metrów. Widownia pomieści 500 osób.

W obiekcie, poza basenem, znajdują się m.in.: hala rozgrzewkowa, siłownia, sale odnowy biologicznej. Inwestycja pochłonęła ponad 102 mln złotych, budowa trwała dwa lata.

Na podstawie: astoriabydgoszcz.pl, mat. własne

mk Autor