Aktualności 29 lip 2020 | kp
Nowe autobusy MZK. Pierwsza partia już na drogach

fot. MZK Bydgoszcz

Pięć nowych, przegubowych solarisów zakupionych przez Miejski Zakład Komunikacji w Bydgoszczy jest już w użyciu. Autobusy kursują od poniedziałku - 27 lipca.

Autobusy zostały dostarczone w ramach lutowego kontraktu na dostawę ośmiu sztuk autobusów miejskich – pięć przegubowych oraz trzy jednoczłonowe. Bydgoskie MZK zdecydowało się na ofertę SOLARIS BUS & Coach S.A z siedzibą w Bolechowi. Łączna wartość kontraktu to prawie 17,8 mln zł.

Pojazdy są nowoczesne – klimatyzowane, z dostępem do wi-fi i portów USB, a do tego spełniają wysokie wymogi w zakresie ekologii. Dzięki normie emisji spalin EURO 6 zastąpią mniej przyjazne dla środowiska użytkowane wcześniej pojazdy z normą EURO 3.

fot. MZK Bydgoszcz

Poza tym solarisy na wysokości trzecich drzwi są wyposażone w specjalne miejsce na drugi wózek. - W nowych autobusach wszystkie miejsca na wózki inwalidzkie i dziecięce zyskały dodatkowe oznakowanie na podłodze autobusu - chwali się na swojej internetowej stronie MZK. 

- Systematyczna odnowa taboru MZK SP. z o.o. pozwoliła w tym roku osiągnąć 100 proc. niskiej podłogi w całej flocie autobusów i ponad 50 proc. pojazdów wyposażonych w klimatyzację, Internet, spełniających normę emisji EURO 6 - podkreśla spółka. 

Pierwsza partia autobusów dojechała do Bydgoszczy 24 lipca, a na liniach autobusowych kursują od 27 lipca. Dostawa reszty zamówienia, zgodnie z warunkami kontraktu nastąpi ,w III dekadzie sierpnia 2020 roku.

- Autobusy z tegorocznej dostawy zostały rozdzielone równomiernie w całym układzie komunikacji miejskiej. Będą kursowały na liniach: 52, 54, 64, 65, 71, 74, 89, 97/98 - informuje MZK. 

źródło: MZK Bydgoszcz

kp Autor