Aktualności 18 lis 2020 | kp
Nowy termin głosowania w ramach BBO

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Mieszkańcy Bydgoszczy mają szansę zadecydować, na co przeznaczone zostaną miejskie pieniądze. W tym roku na realizację zwycięskich pomysłów miasto przeznacza rekordową kwotę – 16 mln zł, z czego 3,5 mln na projekty ponadosiedlowe. Jednak głosowanie nie wystartuje, tak jak planowano – 20 listopada.

Termin głosowania zmieniono ze względu na aktualną sytuację epidemiczną – swój głos będzie można oddać od 1 do 30 grudnia. Do 23 listopada wydłużono także termin na złożenie uchwał opiniujących projekty przez Rady Osiedli.

W głosowaniu wybieramy pomysły w trzech kategoriach – projekt osiedlowy, duży projekt ponadosiedlowy o charakterze ogólnomiejskim oraz mały projekt społeczny (m.in. koncert, festiwal, warsztaty, szkolenie lub inne wydarzenie aktywizujące mieszkańców). Wszystkie trzy głosy będą niezależne od siebie. Lista projektów ma się wkrótce pojawić na stronie bdgbo.pl.

mat. UMB

Na początku przyszłego roku – 20 stycznia – ogłoszona zostanie lista projektów do realizacji. Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok.

Na podstawie: Urząd Miasta Bydgoszczy

kp Autor