Aktualności 31 maj 2020 | Redaktor
Od 1 czerwca zmiany w pociągach

fot. intercity.pl

PKP Intercity od 1 czerwca zwiększa limit miejsc w pociągach. Dostępne będą wszystkie miejsca siedzące. Od 4 czerwca wprowadzona będzie obowiązkowa rezerwacja miejsc.

29 maja rząd wprowadził zmiany związane z funkcjonowaniem przewoźników kolejowych. W odpowiedzi na to PKP Intercity wprowadza ścisłą kontrolę rezerwacji miejsce w pociągach. Jednocześnie dla pasażerów będą dostępne wszystkie miejsca siedzące w danym składzie. 

PKP Intercity wprowadza od 4 czerwca br. obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz tak jak do tej pory, Express InterCity Premium (EIP). 

Od 4 czerwca bilety jednorazowe będą wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

Jeśli nie kupimy biletu wcześniej a na stacji nie ma kasy, podróżni  powinni zgłosić się do konduktora już na peronie (przed wejściem do pociągu). Jeśli będą wolne miejsca w pociągu, konduktor sprzeda pasażerowi bilet lub dokona rezerwacji i wyda miejscówkę.

Przewoźnik przypomina o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa. Nakaz noszenia maseczek nadal obowiązuje w pociągach. 

PKP Intercity przypomina także, że wszystkie składy są regularnie dezynfekowane i czyszczone. Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk.

 

Źródło: PKP Intercity

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor