Aktualności 3 sty 2021 | Redaktor
Od jutra ferie zimowe. Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa

fot. policja

Od poniedziałku (4 stycznia) w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe. Ze względu na wprowadzoną narodową kwarantannę, ferie odbywać się będą w tym samym czasie we wszystkich województwach. Rząd namawia uczniów i ich rodziców do pozostania w domach, tak aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażeń. Umożliwia jednak organizowanie kilku form wypoczynku.

Podczas ferii zimowych organizowane mogą być jedynie półkolonie i obozy szkoleniowe. Należy pamiętać, że zamknięte będą w tym czasie hotele i stoki narciarskie, więc indywidualne wyjazdy będą mocno ograniczone a wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju. 

Pomimo wprowadzonych  ograniczeń związanych z wyjazdami, policjanci przewidują zwiększony ruch na drogach, szczególnie pojazdów osobowych. W związku z tym kierowcy muszą pamiętać, że podczas kontroli drogowych funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na:

- stan techniczny pojazdów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia

- trzeźwość kierowców

- właściwy załadunek bagażu oraz sprzętu zimowego

- stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa

- prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym

Podczas ferii funkcjonariusze będą realizowali również działania edukacyjne, uświadamiające pieszych o zagrożeniach występujących w ruchu drogowym i potrzebie stosowania odblasków.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków panujących na drodze. 

mat. policji, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor