Aktualności 14 paź 13:56 | ak
Od piątku zmiana organizacji ruchu na S5 koło Bydgoszczy

fot. GDDKiA Bydgoszcz

Drogowcy informują o zmianie organizacji ruchu na budowie drogi ekspresowej S5. Od piątku 15 października na odcinku Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ ruch wprowadzony będzie na nowo wybudowaną jezdnię lewą na odcinku około 1 km (Lipinki – Kruszyn Krajeński).

„Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą lewą jezdnią na odcinku od km 0+000 do km 1+200 nowej drogi i dojeżdżając do tymczasowego ronda w Kruszynie Krajeńskim zjadą w prawo na obecną DK5. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania. Na odcinku obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h (40km/h w obrębie przewiązek oraz ronda)„ - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 
 

Wprowadzona organizacja umożliwi podjęcie prac na remontowanej jezdni prawej oraz dokończenie prac na drodze dojazdowej nr 1. Ma to pozwolić na bezproblemowe skomunikowanie terenów przyległych z podłączeniem tych obszarów z obecnym układem drogowym. Kontynuowane będą również prace wykończeniowe m.in. montaż ekranów akustycznych i osłon przeciwolśnieniowych, SZR (Sytem Zarządzania Ruchem) .

Wykonawca deklaruje, że otwarcie odcinka trasy głównej nastąpi w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

źródło:  GDDKiA Bydgoszcz

ak Autor