Aktualności 28 maj 23:15 | mk
Od poniedziałku PSZOK przy ul. Jasinieckiej będzie otwarty

Do Punktów należy dostarczyć odpady już posegregowane/fot. ilustracyjna, Pixabay

Od 1 czerwca czynne będą już wszystkie bydgoskie Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

20 kwietnia przywrócono funkcjonowanie Punktów przy ul. Inwalidów 15 oraz Ołowianej 43. W poniedziałek dołączy do nich również ten przy ul. Jasinieckiej 7a. PSZOK-i będą przyjmować odpady od 8.00 do 20.00, z wyjątkiem niedziel i dni świątecznych. 

Jak informuje miasto w swoim oficjalnym serwisie, w związku z epidemią obowiązują limity klientów obsługiwanych jednocześnie na terenie PSZOK: mogą to być maksymalnie dwie osoby. Pozostałe pojazdy z odpadami oczekiwać będą przed bramą wjazdową.

Przyjmowane są tylko odpady posegregowane, zgodnie z regulaminem PSZOK. Nie wolno dostarczać odpadów z lokali objętych kwarantanną.

Oddający odpady do PSZOK ma obowiązek ich rozładunku i umieszczenia w miejscach i w sposób wskazany przez obsługę lub znaki informacyjne. Przyjmowane są m.in. odpady zielone, przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, meble i inne odpady wielkogabarytowe, szkło płaskie, odpady budowlane i rozbiórkowe. W razie wątpliwości, czy dane odpady wolno dostarczyć, można zadzownić Punktu lub sprawdzić w wykazie na stronie czystabydgoszcz.pl.

Klienci są też zobligowani do okazania jednego z rachunków dokonywania opłat za media lub dokumentu potwierdzającego naliczenie tzw. „opłaty śmieciowej” za lokal mieszkalny, z którego pochodzą odpady.

Więcej o funkcjonowaniu PSZOK-ów na stronie Pronatura.bydgoszcz.pl.

źródło: Bydgoszcz.pl, Pronatura.bydgoszcz.pl.

mk Autor