Aktualności 19 maj 2020 | Redaktor
Odmrażanie siłowni, basenów i klubów fitness – kiedy?

fot. Pixabay

Na obecnym etapie obostrzeń związanych z pandemią możliwie jest korzystanie z siłowni tylko, gdy te są częścią obiektów sportowych. Jest to związane z rozporządzeniami Rady Ministrów ograniczającymi dostęp do obiektów sportowych. Kluby fitness, sale treningowe, baseny i inne tego typu obiekty komercyjne pozostają zamknięte. 

Od 18 mają wprowadzony został III etap znoszenia ograniczeń w gospodarce. Otwarto m.in. zakłady fryzjerskie i obiekty gastronomiczne, nakładając na nie jednak ograniczenia i specjalne regulacje. 

Zamknięte pozostają komercyjne obiekty sportowe. Dostęp do nich ma być przywrócony w IV etapie znoszenia obostrzeń. Czynniki rządowe i eksperci nie określają szczegółowo daty, kiedy to nastąpi. Wyznaczono jedynie sugerowany termin zniesienia zakazów na dzień 1 czerwca. 

Wicepremier Jadwiga Emilewicz przeprowadziła rozmowy z kilkoma sieciami siłowni i klubów fitness, ustalając w ich toku nowe wytyczne do ich funkcjonowania po ponownym otwarciu. 

Ministerstwo Sportu odpowiadając na pytanie dotyczące otwarcia basenów napisało na swojej stronie:

W chwili obecnej nie ma takiej możliwości. W kolejnych etapach rozważane jest umożliwienie korzystania między innymi z basenów. Terminy realizacji poszczególnych etapów są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej.

 
Znane są już daty rozpoczęcia rozgrywek sportowych. Pod koniec maja wznowie zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy, a 12 czerwca na tor wyjadą zawodnicy ekstraligi żużlowej. 

 

Źródło: KPRM/Ministerstwo Sportu

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor