Aktualności 3 lut 2020 | Redaktor
Park na Błoniu dostał nowe życie [ZDJĘCIA]

fot. mr

Na osiedlu Błonie, w parku między ulicami 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich, Waryńskiego i Dmowskiego od kilku tygodni trwały intensywne prace budowlane. Ich efektem jest nowa przestrzeń dla najmłodszych. - Potrzebne będą intensywne patrole policyjne, aby dzieci czuły się bezpiecznie - sugerują mieszkańcy.

Okoliczni mieszkańcy obserwowali prace koparek, zwożenie dużej ilości piasku, przekopywanie parkowych trawników, usuwanie ławek oraz transport coraz to nowych instalacji.

Mimo zmiennych warunków atmosferycznych w parku, który jest bezpiecznie oddzielony od okolicznych ulic, powstał duży plac zabaw.

W dalszej części parku zostały zainstalowane sprzęty tzw. siłowni zewnętrznych, które w niedzielę (2 lutego) były jeszcze zafoliowane, czekając na rozpakowanie i używanie. Deptaki w parku na Błoniu także zmieniają swój wygląd, zostały tam bowiem wbudowane drewniane pergole ogrodowe, pod którymi będzie można spacerować.

fot. mr

- Park na osiedlu Błonie od kilku lat cieszył się złą sławą, gdyż stał się miejscem spotkań osób publicznie spożywających alkohol. Mieszkańcy, zwłaszcza gdy już było ciemno, po prostu bali się przechodzić przez park, a widok załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne w krzakach panów, zwłaszcza w sezonie letnim, był niemal codziennością i skutecznie odstraszał chcące bawić się tam dzieci - mówi mieszkanka osiedla.    

Plac zabaw jest okazały, są tu liny do wspinania i konstrukcje z trudnościami do przejść dla starszych dzieci, a także zjeżdżalnia i piaskownice dla maluchów.

fot. mr

- Miejmy nadzieję, że nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-sportowa odmieni klimat tego miejsca, choć z pewnością potrzebne będą w tu jak w każdym parku częste patrole policyjne, aby dzieci czuły się po prostu tu bezpiecznie - sugerują niektórzy z mieszkańców osiedla.

mr

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor