Aktualności 31 lip 15:38 | ak
Pesa Bydgoszcz przekazała lokomotywę dla POL-Miedź Trans

fot. Pesa

W piątek (30 lipca) w Lubinie nastąpiło przekazanie nowej jednosystemowej lokomotywy elektrycznej z silnikiem dojazdowym Gama Marathon dla Spółki POL-MIEDŻ TRANS.

Lokomotywa 111Ed, czyli Gama Marathon jest nowoczesną, czteroosiową lokomotywą elektryczną ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia prowadzenie prac manewrowych poza siecią trakcyjną oraz pozwala obsłużyć niezelektryfikowane bocznice kolejowe – przekazuje Piotr Mazurek z bydgoskiej Pesy.

Otrzymana znacznie przed terminem umownym lokomotywa 111Ed Gama Marathon doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby transportowe do realizacji przewozów intermodalnych.

Dzięki poczynionym inwe­stycjom Spółka POL-MIEDŹ TRANS  może oferować szerszy wachlarz usług w ramach transportu kolejowego, pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływając na środowisko i bezpieczeństwo transportu w myśl hasła jakie przyświeca firmie – „Bez­piecznie. Na czas. Na miejsce” 

– powiedział Grzegorz Gorczycki, Dyrektor Oddziału Transportu Kolejowego przedstawiciel Spółki  POL-MIEDŹ TRANS.

Kierownik kontraktu, Tomasz Różak z Pesy wyraża przekonanie, że po dotychczasowej wieloletniej współpracy w obszarze napraw i modernizacji lokomotyw otwarty zostanie kolejny rozdział związany z dostawą nowoczesnych lokomotyw. 

„Bardzo cieszymy się z dzisiejszego wydarzenia. Jesteśmy przekonani, iż nasza lokomotywa spełni wszelkie wymagania POL-MIEDŹ TRANS  i liczymy na dalszy rozwój współpracy pomiędzy naszymi firmami”

Dzięki poczynionym inwe­stycjom POL-MIEDŹ TRANS Sp. z o.o. może oferować szerszy wachlarz usług w ramach transportu kolejowego, pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływając na środowisko i bezpieczeństwo transportu w myśl hasła jakie przyświeca firmie – „Bez­piecznie. Na czas. Na miejsce”.

mat. Pesa

ak Autor