Aktualności 18 cze 16:24 | mk
Pesa dostarczy swingi do Rumunii. Umowa z miastem Jassy podpisana

materiał Pesa Bydgoszcz SA

Pesa Bydgoszcz SA i Urząd Miasta Jassy podpisały umowę na dostawę 16 tramwajów typu Swing. To już kolejny kontrakt firmy zawarty na rynku rumuńskim.

Bydgoska spółka wygrała w przetargu ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Administracji Publicznej Rumunii. W związku z pandemią, podpisy na umowie zostały złożone korespondencyjnie.

Tramwaj zaoferowany miastu Jassy został oparty o rozwiązania z pojazdu 122 Nał-10. Pięcioczłonowymi swingami o długości 30 metrów może podróżować jednocześnie 240 pasażarów, w tym 58 na miejscach siedzących. Pojazdy są niskopodłogowe, ekologiczne, wyposażone m.in. w system informacji pasażerskiej, monitoring, diagnostykę on-line.

To już kolejna umowa Pesy z klientem rumuńskim. Pierwsze tramwaje dostarczyła w 2012 roku – miastu Cluj-Napoca. – Dla  nas to bardzo ważny kontrakt, chcemy bowiem rozwijać obecność Pesa na rynku tramwajowym w Europie – mówi Krzysztof Zdziarski, prezes Zarządu Pesa Bydgoszcz. 

Na realizacje dostaw spółka ma 22 miesiące, pierwsze swingi mają trafić do Jassy w pierwszej połowie 2021 roku. Miasto inwestuje w nowy tabor w ramach programu modernizacji i rozwoju transportu publicznego. – Jassy to historyczna stolica Rumunii i miasto, które jako pierwsze wprowadziło elektryczny transport publiczny 122 lata temu. Jestem pewien, że tramwaje Pesa będzie się tutaj czuły jak w domu – stwierdził burmistrz Mihai Chirica.

Na podstawie: komunikat Pesa Bydgoszcz SA

mk Autor