Aktualności 28 mar 17:12 | mk
Plaża w Pieczyskach wypięknieje. Ogłoszono przetarg

mat. Urzędu Miejskiego w Koronowie

Jeszcze przed wakacjami ma zostać zmodernizowana plaża nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach. W planach jest m.in. budowa promenady z desek oraz tarasu widokowego i montaż zestawu zabawowego dla dzieci.

Przetarg na zagospodarowanie miejskiej plaży ogłoszono 22 marca. Wykonawcy powierzony zostanie m.in. demontaż obecnej infrastruktury, a następnie: założenie trawników na części plaży, wykonanie promenady z desek kompozytowych i tarasu widokowego z zejściem na plażę.

Koncepcja zakłada położenie we wskazanych miejscach nawierzchni z kostki betonowej i granitowej, wydzielenie i wyprofilowanie boiska wielofunkcyjnego, montaż zestawu zabawowego dla najmłodszych (będzie miał formę statku). Powstaną dwie wiaty rekreacyjne wraz z kręgiem ogniskowymi, zamontowane zostaną stoły z ławami oraz elementy małej architektury (żagle zacieniające, drewniane przebieralnie, stojaki na rowery, ławki, siedziska plażowe, koszy na śmieci).

Chętni do złożenia oferty mają czas do 6 kwietnia. Wyłoniony wykonawca od chwili podpisania umowy będzie miał dwa miesiące na realizację zadania.

Na podstawie: Urząd Miejski w Koronowie

mk Autor