Aktualności 10 sty 2020 | Redaktor

Remont elewacji i pomieszczeń, nowe monitory i wyposażenie m.in. w fantomy i modele… krów i szczurów – to rezultat inwestycji na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Nowe pomieszczenia dydaktyczne w obiektach uczelni przy ulicy Mazowieckiej zostały otwarte 7 stycznia. W ramach wartej 2,6 mln złotych inwestycji przeprowadzono remont elewacji dwóch budynków, dachu, a wykładowcy i studenci zyskali nowe wyposażenie: zainstalowano 26 interaktywnych monitorów, od 65 do 85 cali, z ekranem dotykowym, rozlokowanych w salach wykładowych i laboratoriach. – Dzięki temu Wydział zyskał możliwość prowadzenia na uczelni spotkań i zajęć w zupełnie nowy, przystępny i kreatywny sposób – zachwalają na UTP. – Można uznać, że czasy projektorów multimedialnych, czarnych tablic i kredy na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt przeszły bezpowrotnie do historii – dodają.

Wydział został też wyposażony w fantomy i modele zwierząt, które mają pomóc studentom w poznawaniu ich fizjologii i anatomii: na modelach krów będą uczyć się ręcznego dojenia i przeprowadzania sztucznej inseminacji, z ogona lateksowych szczurów będą pobierać sztuczną krew, przećwiczą też wprowadzanie sondy do żołądka. Na fantomach psów prowadzone będą ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy i fizjoterapii zwierząt.

Dziewięć laboratoriów badawczych i dydaktycznych zyskało nowe meble, dygestoria i pozostałą infrastrukturę. Uruchomione zostało również nowoczesne prosektorium, wyremontowano zaplecze socjalne dla pracowników i studentów.

Dzięki współpracującej UTP z firmą Lely studenci mogą cieszyć się także nową strefą relaksu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor