Aktualności 21 maj 16:43 | kp
Poród rodzinny online. Biziel proponuje transmisję z sali porodowej

fot. Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy

Od 6 maja na specjalnych warunkach w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy przywrócono porody rodzinne. Tym członkom rodziny, którzy nie mogą pojawić się osobiście, „Biziel”, oferuje transmisję wideo z sali porodowej.

– Od 6 maja w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr J. Biziela przywrócono możliwość prowadzenia porodów rodzinnych, zachowując przy tym szczególne środki ostrożności i zachęcając przyszłych rodziców do wcześniejszej, 10-dniowej izolacji domowej – informuje rzeczniczka prasowa szpitala, Kamila Wiecińska.

Dla tych, którzy nie mogą osobiście towarzyszyć matce dziecka przy porodzie, szpital Biziela wraz z partnerem technologicznym placówki, firmą COMTEK Systems, proponuje transmisję wideo z sali porodowej, od momentu porodu przez okres do dwóch godzin po porodzie.

Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej zapewnia bezpłatny dostęp do środków komunikacji oraz bezpieczeństwo transmisji online. Dodatkowo mamy będą miały do dyspozycji tablety z dostępem do Internetu.

Przedsięwzięcie ma pomóc rodzicom, którzy w czasie pandemii chcą zachować szczególne środki ostrożności, a jednocześnie być ze sobą w kontakcie.

– Podobne rozwiązanie ma wesprzeć również młodych rodziców, którzy ze względu na obowiązujący w placówce zakaz odwiedzin, nie mają kontaktu z noworodkiem pozostającym pod opieką Kliniki Neonatologii, mimo że jego mama została wypisana już do domu – informuje rzeczniczka. W związku z tym dwa z czterech tabletów zostaną wykorzystywane do transmisji wideo z sali intensywnego nadzoru neonatologicznego.

Szpital informuje także o trwających pracach nad wdrożeniem procedur, które pozwolą na bezpośredni kontakt rodziców z małymi pacjentami Kliniki Neonatologii.

źródło: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr J. Biziela (rzeczniczka prasowa szpitala, Kamila Wiecińska)

 

kp Autor