Aktualności 9 paź 17:27 | Redaktor
Pracownicy Szpitala Biziela odznaczeni

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Złoty za Długoletnią Służbę, Odznaki Honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” otrzymali w piątek (8 października) pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Kujawko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dziękował pracownikom placówki za służbę w czasie epidemii Covid-19. – Mieliśmy i mamy największą liczbę zachorowań w przeliczeniu na mieszkańca. W naszym województwie nie było takich skoków jak na Śląsku czy na Podkarpaciu, ale przypadki zakażeń w naszym regionie były rozłożone w czasie, co oznacza, że system zawsze był bardzo obciążony – przypomniał.

Nawiązał też do wzrostu liczby hospitalizacji.  – Obecnie jesteśmy na początku czwartej fali. Jeszcze kilka tygodniu temu mieliśmy 10 chorych [w szpitalach]. W tej chwili mamy ich 100 i ten przyrost jest zauważalny. Będziemy chcieli jak najdłużej oszczędzać szpitale specjalistyczne i mamy nadzieję, że uda się to robić do końca czwartej fali  – mówił.

Dyrektor szpitala Wanda Korzycka-Wilińska dziękowała za wsparcie i za zainteresowanie sytuacją w szpitalu. – To jest ważne szczególnie teraz, gdy mamy problem z neurologią. Na dzisiaj sytuacja jest na tyle opanowana, że łóżka są zajęte, ale część pacjentów udało się wypisać do domów – powiedziała.

Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Lucja Kwiatkowska, a Medalem Złotym za Długoletnią Służbę - Barbara Książak.

Odznaki Honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia” otrzymali:

1. Jacek Bieńkowski
2. Barbara Bryll
3. Krzysztof Budnicki
4. Anna Burak
5. Andrzej Burdanowski
6. Mariola Drzewowska
7. Krystyna Frankowska
8. Jarosław Gadkowski
9. Ewa Gonia
10. Barbara Goździewska
11. Lidia Iwińska-Tarczykowska
12. Aldona Jabłonowska
13. Marta Kodzik
14. Janusz Kotanowicz
15. Kamil Krupecki
16. Karolina Maryks-Tworowska
17. Agata Olejarczyk
18. Martyna Piasecka
19. Miłosz Piontek
20. Alicja Popiołek
21. Dorota Rampalska
22. Agnieszka Rogalska
23. Janusz Ryglewicz
24. Marek Szczepaniec
25. Tomasz Walczak
26. Małgorzata Wierzchowska
27. Liliana Wnęk
28. Witold WrzesińskiDyrektor lecznicy, Wandzie Korzyckiej-Wilińskiej, wręczony został Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególne zasługi dla województwa.

Na podstawie informacji K-PUW, oprac. mk

Zdjęcia: K-PUW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor