Aktualności 8 kwi 13:07 | mk
Przebudowa Polonii. Spotkanie online o inwestycji

Przebudowana trybuna B, fot. Anna Kopeć

W czwartek (8 kwietnia) prezes Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz i zastępca prezydenta Michał Sztybel opowiedzą o planach modernizacji stadionu przy ul. Sportowej. To część konsultacji w sprawie kolejności przeprowadzania inwestycji w Bydgoszczy.

Spotkanie na temat dalszej przebudowy stadionu miało odbyć się 30 marca, jednak ze względu na zmianę terminu Kryterium Asów, zostało przełożone. Będzie można śledzić je 8 kwietnia od 16.30, na www.facebook.pl/bydgoszczpl. Pytania można przesyłać na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Pierwsza część rozbudowy stadionu żużlowego kosztowała 23 mln złotych. W ramach inwestycji przebudowano trybunę B, pomieści ona 2,5 tys. kibiców. Powstał również nowy park maszyn i zaplecze socjalno-sanitarne dla zawodników.

Obecnie trwa projektowanie trybuny południowej A. Nowe trybuny będą przybliżone do toru; przewidziano także miejsce na Muzeum Polonii. - Pod południową trybuną, zgodnie z założeniami, zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna. Przebudowa pozwoli także na ulokowanie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny - zapowiada ratusz.

Dalsze zmiany przy ul. Sportowej to jedna z inwestycji, które pod konsultacje poddało Miasto. Mieszkańcy mają wskazać, które z nich uważają oni za najpilniejsze. Między innymi na tej podstawie zapadnie decyzja o kolejności działań. 

15 inwestycji. Miasto pyta, które realizować najwcześniej [LISTA]

W Bydgoszczy już Grand Prix nie będzie [KOMENTARZ]

Lider nie może unikać odpowiedzialności w czasie kryzysu [KOMENTARZ]

 

mk Autor