Aktualności 6 maj 14:26 | mk
Przebudowa ul. Kujawskiej. Trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA]

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Przed wakacjami mają zakończyć się roboty w rejonie ul. Kujawskiej. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe, prowadzona jest inwentaryzacja powykonawcza.

W rejonie ronda Bernardyńskiego układane są chodniki, utwardzana jest też nawierzchnia parkingu pomiędzy jezdniami ul. Kujawskiej (Park&Ride).

Przy ul. Wiatrakowej prowadzone są ostatnie prace przy sieciach podziemnych.

Roboty obejmą jeszcze ulice osiedlowe: Sierocą, Tucholską Lwowską i Słowiańską. - W przyszłym tygodniu otwarta zostanie ul. M. Konopnickiej do ul. Kujawskiej – zapowiadają drogowcy.

Prace prowadzone są również przy schodach na Wzgórze Wolności – na końcu zamontowana zostanie rynna, która ma umożliwić prowadzenie roweru pod górę. Na terenie całej inwestycji trwają prace przy zieleni.

Koszt przedsięwzięcia, łącznie z zakupem swingów Pesy do obsługi rozbudowanej sieci tramwajowej i zakończoną przebudową węzła Szarych Szeregów, to ponad 370 mln złotych. Same prace budowlane na Kujawskiej wyniosły ok. 170 mln złotych.

W ramach rozbudowy powstało nowe torowisko i druga jezdnia na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego, zmodernizowano oba ronda oraz drogi dojazdowe. Na wschodniej jezdni ul. Kujawskiej wytyczony zostanie buspas.

Plac budowy został przekazany wykonawcy w lutym 2019 roku. Pierwotnie zakładano, że prace potrwają dwa lata, jednak na opóźnienie robót, jak tłumaczą drogowcy, wpłynęły m.in. odkrycia archeologiczne na Zbożowym Rynku.

Inwestycja ma zostać sfinalizowana przed wakacjami. 

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Na podstawie: UMB, ZDMiKP

mk Autor