Aktualności 6 paź 12:26 | kp
Przybywa zakażeń. Szpitale „zbroją się” w łóżka dla pacjentów z COVID-19

fot. Anna Kopeć

We wtorek (6 października) wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odniósł się do sytuacji epidemicznej w województwie. Zapowiedział zwiększenie bazy łóżek dla pacjentów z COVID-19.

– Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim jest dynamiczna – mówił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Tej doby (6 października) odnotowano 155 nowych przypadków koronawirusa, wczoraj (5 października) – 109, a w niedzielę (4 października) – 230 – region po raz pierwszy znalazł się na pierwszym miejscu wśród województw o największym dobowym przyroście zakażeń.

– W ostatnich dniach mierzyliśmy się z nowymi ogniskami i obecnością koronowirusa na oddziałach szpitalnych w 16 jednostkach. Sytuacja jest opanowana, ale jest to na pewno duże wyzwanie dla kierownictwa tych jednostek i dla sztabu kryzysowego – przyznał Mikołaj Bogdanowicz.

fot. Screen z nagrania wojewody (6 października)

Wojewoda mówił także o przygotowaniu szpitali. – Mamy przygotowanych w naszym regionie 451 miejsc na leczenie koronawirusa. Obecnie 310 miejsc jest zajętych, 24 łóżka respiratorowe są do dyspozycji, a 20 jest zajętych – wymienił. – Przygotowujemy kolejne 15, które będą uruchomione w szpitalu w Bizielu oraz w szpitalu w Nakle. – Ważne miejsca, o które musimy szczególnie dbać, aby ten dostęp do miejsc tlenowych był otwarty dla potrzebujących – dodał wojewoda.

kp Autor