Aktualności 22 maj 16:30 | kp
Rowerowa Stolica Polski przeniesiona na wrzesień. Od poniedziałku – trening

fot. Anna Kopeć, archiwum

Zaplanowana na maj druga edycja Rowerowej Stolicy Polski z powodu koronawirusa odbędzie się z czteromiesięcznym opóźnieniem. Nowy termin wyznaczony jest na wrzesień, ale już teraz można zacząć trening.

Pomimo zmiany terminu Rowerowej Stolicy Polski, rowerzyści w ramach treningu mogą zdobywać kilometry dla swoich miast. Chociaż druga edycja rywalizacji odbędzie się dopiero we wrześniu, to od czerwca startuje oficjalny trening miast w aplikacji. – Koronawirus zmienił termin naszej rywalizacji, ale nie wpłynął na miłość do dwóch kółek – mówią organizatorzy.

– Oficjalny trening to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta – tłumaczą organizatorzy. Nowa funkcjonalność będzie uruchomiona 25 maja. Udział w treningu jest równoznaczny z udziałem we wrześniowej rywalizacji.  

W tym roku po dołączeniu m.in. Raciborza, Żorów, Kalisza  i Starogardu Gdańskiego, o tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ponad 30 miast z całej Polski. W zeszłorocznej, pierwszej edycji, rowerzyści w ramach akcji wykręcili ponad milion kilometrów.

Czerwcowy trening jest okazją do poznania bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski przez nowych użytkowników. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i dysponują telefonem komórkowym, mogą wziąć udział w zabawie. Należy tylko pobrać aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. 

Aplikacja do pobrania znajduje się na oficjalnej stronie Rowerowej Stolicy Polski: rowerowastolicapolski.pl/dolacz-do-rywalizacji

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, promocję turystyki rowerowej i jazdy rowerem oraz wdrażanie idei smart city w miastach. Pierwsza edycja odbyła się w dniach 1-30 września 2019 roku.

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy

kp Autor