Aktualności 24 lis 10:49 | ak
Rozbiórka wiaduktu północnego zakończona. Nowe segmenty przyjadą jeszcze w tym roku

fot. ZDMiKP

Zlikwidowane zostały już wszystkie elementy dotychczasowej przeprawy. Obecnie prowadzone są prace przy betonowaniu podpór nowego wiaduktu. W efekcie prac w tym miejscu powstanie nowy obiekt z chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem. Drogowcy zapowiadają, że całość prac, które pochłoną ponad 22 mln zł zakończy się w połowie przyszłego roku.

ZDiKP poinformował, że wszystkie prace rozbiórkowe wiaduktu północnego zostały już zakończone, a teren uporządkowany. 

Obecnie na budowie wykonawca, którym jest firma Mostostal Kielce prowadzi prace związane ze stawianiem podpór obiektu – zazbrojono i zabetonowano trzy z pięciu oczepów pali, pełniących funkcję ław fundamentowych. Pozostałe dwa oczepy powinny zostać zabetonowane jeszcze w tym tygodniu.Na budowę zjechały również stalowe szalunki charakterystycznych słupów podpór pośrednich – łatwo je poznać po nietypowym, zielonym kolorze. Równocześnie, w wytwórni konstrukcji stalowych w Radomsku wytworzono już część segmentów nowych przęseł i przeprowadzono ich próbny montaż. Po wykonaniu prac antykorozyjnych, pierwsze segmenty przęseł przyjadą do Bydgoszczy jeszcze w tym roku.

fot. ZDMiKP

Na terenie budowy nadal obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Przejazd pojazdów odbywa się bez większych zakłóceń przez pas zieleni na ul. Wojska Polskiego i ul. Jana Pawła II. Kierowcy muszą uważać jednak na zwężenia i ograniczenia prędkości. Ruch tramwajowy na tym odcinku odbywa się na dotychczasowych zasadach.


źródło: ZDMiKP

ak Autor