Aktualności 23 paź 16:18 | Redaktor
Sanatoria zamknięte. Skierowanie będzie można zrealizować później  [KOMUNIKAT ZUS]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Od 24 października 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym - przekazuje regionalna rzeczniczka ZUS, Krystyna Michałek. Skierowanie będzie można zrealizować w innym terminie.

W związku ze złą sytuacją epidemiologiczną, decyzją rządu zamknięte zostają sanatoria. Klienci ZUS, którzy mają skierowanie na rehabilitację lecznicą rozpoczynającą się 24 października, muszą pozostać w domach. -  Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać od poniedziałku pod numerem telefonu, który ubezpieczony ma w zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zamknięcie sanatoriów to jedna z nowych restrykcji, ogłoszonych w piątek (23 października) przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od soboty (24 października) cały kraj stanie się strefą czerwoną, zamknięte zostaną lokale gastronomiczne, po weekendzie uczniowie klas IV-VIIII rozpoczną naukę zdalną. Więcej o nowych obostrzeniach czytaj tutaj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor