Aktualności 24 gru 2020 | Redaktor
Święta z kulturą. Wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych

fot.UMB

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia bydgoskie instytucje kultury chcąc umilić ten wyjątkowy czas, przygotowały atrakcje dla mieszkańców. W kalendarzu znajdą się zarówno wydarzenia dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poniżej zestawienie świątecznych propozycji kulturalnych.

GWIAZDKA Z TEATREM KAMERALNYM – SŁUCHOWISKO DLA DZIECI

Czwartek, 24 grudnia o godz. 18.00 // Radio PiK
Sobota, 26 grudnia o godz. 13.00 // Radio PiK

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Teatr Kameralny przygotował dla dzieci świąteczny dyptyk w ramach „Gwiazdki z Teatrem Kameralnym”. Będą to dwie sztuki Marty Guśniowskiej, która niedawno została nagrodzona za najlepszy dramat.

W samą wigilię o godz. 18.00 posłuchamy „Wigilii w domku z piernika”, a dwa dni później, 26 grudnia o godz. 13.00 – „Świątecznej sałatki”. Udział wezmą aktorzy Teatru Kameralnego oraz zaproszeni gościnnie aktorzy, w tym m.in. Mateusz Damięcki. Sztuki Marty Guśniowskiej w sposób niebanalny prezentują świąteczną tematykę. Autorka zaprasza do spojrzenia na święta z perspektywy węgielków, garnka, myszy czy podgrzewacza.

Jest tu humor, śmiech, żart, ale też miejsce na refleksję i przypomnienie, o co tak naprawdę chodzi we wspólnym spędzaniu Wigilii. Emisja na antenie Radia PiK, które – obok Miejskiego Centrum Kultury – jest partnerem przedsięwzięcia.

NADZIEJA ZNÓW WSTĄPI W NAS – KONCERT BOŻONARODZENIOWY

Piątek, 25 grudnia o godz. 17.00 // facebook MCK

A może spędzić ten najbardziej magiczny czas w roku przy dźwiękach tradycyjnych kolęd i pastorałek? Na koncert bożonarodzeniowy „Nadzieja znów wstąpi w nas” zapraszają Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 wraz z kapelą oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży. We własnych domach, wśród rodzinnego gwaru dnia Narodzenia Pańskiego będziecie mogli usłyszeć radosne Gloria wyśpiewane przez artystów. Premiera koncertu online odbędzie się 25 grudnia o godzinie 17.00, na facebooku MCK.

KOLĘDOWANIE W PAŁACU – KONCERT ŚWIĄTECZNY W OSTROMECKU

Piątek, 25 grudnia o godz. 20.00 // facebook Pałac Ostromecko

Kolędy i utwory w świątecznym klimacie, a także kompozycje Zygmunta Noskowskiego w wykonaniu bydgoskich muzyków – w pierwszy dzień świąt zapraszamy na koncert z Pałacu Starego w Ostromecku. Wystąpi rodzina znakomitych bydgoskich śpiewaków – Monika Litwin Dyngosz, Wojciech Dyngosz oraz utalentowane dzieci artystów – Dominika i Łukasz. Przy fortepianie zasiądzie zaś Rafał Tworek.

I’LL BE HOME FOR CHRISTMAS – BYDGOSCY ARTYŚCI NA ŚWIĘTA (retransmisja)

Sobota, 26 grudnia o godz. 18.00 // facebook MCK

W drugi dzień Świąt zobaczymy i posłuchamy retransmisji koncertu "I'll be home for Christmas". Bydgoscy artyści wystąpili na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Koncercie Świątecznym 20 rudnia. Wykonali znane światowe utwory muzyczne utrzymane w atmosferze świątecznej.

Pod kierownictwem muzycznym Michała Szlempo wystąpili młodzi bydgoscy artyści: Agnieszka Twardowska, Adela Konop, Kamila Abrahamowicz, Paulina Brzozowska „Brzózka”, Emilia Hamerlik, Kacper Andrzejewski i Filip Czarnecki.

Zespół zagrał w składzie: Michał Szlempo (instrumenty klawiszowe), Mateusz Krawczyk (perkusja), Antoni Olszewski (kontrabas/bas), Adam Wełna (gitary). Koncertu online można posłuchać na facebooku MCK.

mat.UMB, zmiany red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor