Aktualności 11 sie 2020 | mk
Szarfa wróciła na żużlową wystawę w Operze Nova

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Trofeum Polonii Bydgoszcz za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku znów można ogądać w operze. Skradziona w lipcu szarfa wróciła na swoje miejsce.

O tym, że element ekspozycji jest już dostępny, poinformował na Facebooku twórca wystawy, Jarosław Gamszej. – Pan Przemysław Kozłowski, Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście, oficjalnie przekazał odzyskaną po kradzieży szarfę. Wielkie dzięki dla wszystkich funkcjonariuszy  komisariatu, którzy byli zaangażowani w rozwiązanie tej sprawy – napisał.

Do kradzieży doszło 19 lipca: jeden z mężczyzn w czteroosobowej grupie zdjął szarfę z manekina i schował pod koszulką. Zdarzenie uchwył monitoring.

Policja opublikowała wizerunki sprawców. 30 lipca namierzono i zatrzymano dwóch braci, 31- i 23-latka. – Nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi – tłumaczył kom. Przemysław Słomski, oficer prasowy z komendy wojewódzkiej. Udało się ją jednak odzyskać. Męzczyznom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Fragment wystawy w Operze Nova, fot. Anna Kopeć

Ekspozycję „90 lat bydgoskiego sportu żużlowego” w Operze Nova w lipcu obejrzało ponad trzy tysiące osób. Czynna jest do 30 sierpnia, obecnie w zmienionych dniach: od środy do niedzieli w godz. 11.00–18.00 (w poniedziałki i wtorki nieczynne). Wstęp jest bezpłatny.

Więcej o wystawie czytaj tutaj.

fot. na Facebooku: Piotr Kin

mk Autor