Aktualności 23 paź 14:41 | kp
Szpital uzupełniający dla pacjentów z COVID-19 ma powstać w Ciechocinku

fot. ilustracyjna, Pixabay

Na ternie województwa kujawsko-pomorskiego wkrótce ma powstać szpital uzupełniający dla pacjentów chorujących na COVID-19. Radio PiK ustaliło jego dokładną lokalizację – baza Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego w Ciechocinku.

– Zapadła faktycznie decyzja o uruchomieniu szpitala zakaźnego, to będzie obiekt, który uzupełni bazę szpitalną na terenie naszego województwa. Jest to wspólne działanie resortu obrony narodowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i Ministerstwa Zdrowia – powiedział rozgłosni Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.

Włodarz w rozmowie z dziennikarzami zaznaczył także, że Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy to jeden z najlepiej wyposażonych obiektów w regionie i w Polsce. O wyborze lokalizacji miało zadecydować m.in. położenie obiektu i dobre skomunikowanie z autostradą A1. Według ustaleń Radia PiK w szpitalu ma powstać 250 miejsc dla zakażonych pacjentów.

Podane informacje próbowaliśmy potwierdzić w Urzędzie Miasta Ciechocinek, jednak bezskutecznie. – Słuchy są, ale decyzji jeszcze oficjalnie nie ma. Mieliśmy nieoficjalne rozmowy z dyrektorem sanatorium ze szpitala uzdrowiskowego natomiast jako takiej decyzji, bo to musimy być decyzja ministrów, jeszcze nie ma – przekazali nam urzędnicy.

Przypominamy, że 19 października prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wystosował do wojewody pismo, w którym deklarował możliwość utworzenia takiej placówki w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Czytaj także: Czy w Bydgoszczy powstanie szpital polowy? Jest wniosek prezydenta

źródło: Polskie Radio PiK, informacje własne

kp Autor