Aktualności 4 maj 18:46 | mk
Tramwaj wodny wraca na Brdę. Przymusowo z nową trasą

fot. Anna Kopeć, archiwum

Od 7 maja będzie można wybrać się na rejs tramwajem wodnym po Brdzie. Trasa jednej z linii zostanie zmieniona, w związku z zamknięciem szlaku żeglownego pod mostem Uniwersyteckim.

Statki o napędzie elektrycznym, Słonecznik I i Słonecznik II, mogą zabrać na pokład po 28 osób. Obsługują dwie linie wycieczkowe: Staromiejską i Słoneczną. Obie rozpoczynają i kończą się na Rybim Rynku.

Linia Staromiejska pozwala m.in. podziwiać katedrę, Operę Novą i Wyspę Młyńską; statek przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, przebywa śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską, następnie mija byłą siedzibę dyrekcji Kolei w Bydgoszczy. Rejs trwa ok. 60-70 minut.

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Trasa Słoneczna z konieczności w tym sezonie zostanie zmieniona, z powodu zamknięcia szlaku żeglownego pod wymagającym naprawy mostem Uniwersyteckim. Linia wiedzie z Rybiego Rynku do Trasy Uniwersyteckiej, a następnie Wyspy Młyńskiej. Zmieniony rejs trwa około 45 minut. Statek przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, budynku Gazowni Miejskiej i Śluzy Miejskiej (bez śluzowania).

Atrakcja będzie funkcjonować od 7 maja do 10 października, bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy – 10 złotych. Rejsy rozpoczynają się o 10.30, 13.00 i 16.00 (Miasto zastrzega, że godziny mogą ulec zmianie).

Bilety można kupić przez Internet, za pośrednictwem strony visitbydgoszcz.pl, w Bydgoskim Centrum Informacji lub przed rejsem u załogi statku.

mk Autor