Aktualności 8 maj 09:30 | ak
Uwaga kierowcy! Będą kolejne utrudnienia w ruchu na S5

fot. ilustracyjna/GDDKiA

Spore utrudnienia w ruchu zapowiadają drogowcy na budowanym odcinku drogi w Trzeciewcu. Spodziewają się nawet półkilometrowych korków.

Jak informują drogowcy, z poniedziałku na wtorek (10/11 maja) w godz. od 22:00 do 6:00 rano, czasowo zatrzymywany będzie ruch pojazdów na drodze krajowej nr 5 w Trzeciewcu (powiat bydgoski). Kierowcy mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji polegać będzie na czasowym, całkowitym zatrzymaniu ruchu na DK5 w związku z montażem przęseł obiektu mostowego KDP2-4a. Ruch pojazdów będzie zatrzymywany kilkakrotnie, jednak nie dłużej niż na 20 minut. - W tym czasie spodziewamy się korków o długości do 500 m. Warto unikać przejazdu tym odcinkiem. – mówi Paweł Bruger z konsorcjum KOBYLARNIA S.A./MIRBUD S.A., wykonawca drogi ekspresowej S5 na odc. Dworzysko – Aleksandrowo.

Dla służb ratunkowych przewidziano sytuację natychmiastowego przerwania prowadzonych robót i przepuszczenia pojazdu uprzywilejowanego wolnym korytarzem DK5.

 

ak Autor