Aktualności 8 paź 2020 | mk
Wojewoda kujawsko-pomorski na kwarantannie!

Mikołaj Bogdanowicz/fot. Anna Kopeć, archiwum

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w czwartek (8 października) został objęty kwarantanną.

Seniorzy mogą wiele zyskać

Aktualności 19 kwi 21:05

O sytuacji wojewoda poinformował na Facebooku. - Decyzją sanepidu od dziś rozpoczynam kwarantannę. Jest to związane z kontaktem mojego dziecka z osobą zakażoną - napisał.

Swoje obowiązki do zakończenia izolacji będzie wypełniał zdalnie.

Przypomniał także o potrzebie przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

- Apeluję do wszystkich mieszkańców naszego województwa o odpowiedzialne traktowanie zagrożenia, jakim jest koronawirus. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans i dezynfekujmy ręce - napisał.

8 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad czterech tysiącach nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju. W województwie kujawsko-pomorskim jego obecność wykryto u 311 kolejnych osób, najwięcej - u 47 - w Bydgoszczy. W kwarantannie na terenie województwa przebywa obecnie 7847 osób. Szczegółowy raport czytaj tutaj

Od początku epidemii w regionie badania potwierdziły 4 178 zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zmarło 85 osób, za ozdrowieńcw uznano 1 453 osób.

Decyzją rządu 10 października cały kraj stanie się żółtą strefą - z wyjątkiem powiatów już wcześniej ogłoszonych strefami czerwonymi. Więcej o nowych obostrzeniach czytaj tutaj. 

Mikołaj Bogdanowicz mieszka w gminie Kruszwica. Jest żonaty, ma trzech synów. 

mk Autor