Aktualności 19 lis 17:35 | Redaktor
Wolontariusze Roku. Można zgłaszać zasłużonych!

Zdjęcie autorstwa Helena Jankovičová Kováčová z Pexels

Znasz kogoś, kto niesie bezinteresowną pomoc? Zgłoś go do konkursu na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2020 - zachęca ratusz. Termin zgłoszeń upływa 27 listopada.  

Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku” obejmuje cztery kategorie wiekowe: wolontariat dziecięcy – do 14 roku życia, wolontariat młodzieżowy – osoby w wieku 15–25  lat, wolontariat dorosły – osoby, które ukończyły 25 lat, opiekun wolontariatu. W tym roku została dodana nowa kategoria: wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Celem konkursu jest m.in. promowanie działań wolontariackich, kształtowanie postawy prospołecznej i obywatelskiej czy zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat możliwości świadczenia pracy o charakterze wolontariackim.

Propozycje kandydatów zasługujących na wyróżnienie należy zgłaszać do 27.11.2020 r. drogą e-mail na adres: wolontariat@um.bydgoszcz.pl. Niezbędne dokumenty do zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/ngo/wolontariat

Arkusze zgłoszeniowe, które wpłyną do Urzędu Miasta Bydgoszczy niekompletne lub po określonym terminie, nie będą rozpatrywane. Liczy się data wpływu do Organizatora konkursu. Wytypować można maksymalnie 8 osób z jednej organizacji/placówki/instytucji (po 2 kandydatów z każdej kategorii konkursowej).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Wolontariusza, 10 grudnia 2020 roku. Z powodu pandemii COVID-19 uroczysta gala konkursu oraz Targi Wolontariatu zostaną przeniesione do sieci. Relacja na żywo będzie dostępna na Facebooku, organizatorzy będą łączył się online z bydgoskimi klubami wolontariusza, które zgłoszą deklaracje udziału w wydarzeniu.

Szkoły są zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie deklaracji uczestnictwa na: wolontariat@um.bydgoszcz.pl do 27 listopada. Więcej informacji pod numerami telefonu  52 585 92 73 oraz 52 585 87 27.

Konkurs na wolonatriusza roku organizowany jest przez prezydenta miasta od 2003 roku. 

Urząd Miasta Bydgoszczy, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor