Aktualności 1 lip 2020 | kp
Z Bydgoszczy polecimy liniami Ryanair, ale na nowych zasadach

fot. Anna Kopeć/archiwum

Od 1 lipca Ryanair wznawia loty z bydgoskiego Portu Lotniczego. Pasażerowie, którzy będą chcieli polecieć, muszą się zastosować do nowych zasad reżimu sanitarnego panującego na pokładach samolotu. Co nas czeka? Między innymi zakaz „kolejkowania”, samoobsługa i obowiązek noszenia maseczek.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszczy w porównaniu do pozostałych polskich lotnisk długo czekał na „odmrożenie”, o czym pisaliśmy tutaj. Bydgoszczanie jednak się doczekali.

Na lotnisko London Stansted z Bydgoszczy polecimy od 1 lipca (rejsy w poniedziałki, środy i soboty, częstotliwość lotów zostanie zwiększona w sierpniu), do Birmingham od 2 lipca (w czwartki i soboty), do Dublina od 4 lipca (wtorki, soboty).

2 sierpnia uruchomione zostanie zapowiadane połączenie do Edynburga (czwartki, niedziele), tego dnia Ryanair powróci też na trasę Bydgoszcz - London Luton (loty w piątki i niedziele).

Najpóźniej, bo 25 października, wznowione zostaną loty do Kijowa (środy, niedziele).

Reżim na pokładzie

Wraz z początkiem lipca Ryanair będzie wykonywał łącznie ok. 1000 lotów dziennie. W związku z tym przewoźnik wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Środki bezpieczeństwa obejmują nowe obowiązkowe zasady i zalecenia dotyczące ograniczenia interakcji oraz ulepszone procedury ochrony zdrowia i dezynfekcji samolotów. Przede wszystkim pasażerowie oraz załoga mają obowiązek zakrywania nosa i ust w terminalu lotniska, oraz na pokładzie samolotu. Ponadto wszyscy pasażerowie zostaną poddani pomiarowi temperatury. Ryanair przypomina także o częstym myciu i dezynfekowaniu rąk.

Odprawa i nadanie bagażu

Pasażerowie powinni dokonać odprawy online w aplikacji Ryanair i zapisać mobilną kartę pokładową w telefonie. Ryanair zachęca do samodzielnego nadania bagażu w specjalnych punktach, na lotniskach, na których dostępna jest usługa. Przewoźnik zachęca do ograniczenia bagażu, sugerując dwie sztuki podręcznych walizek. Pasażerowie powinni również sami zeskanować kartę pokładową przed wejściem na pokład.

Zakazy i ograniczenia

W celu najszybszego przejścia odprawy bezpieczeństwa na lotnisku obowiązywać będzie usługa fast track. Podczas procesu wejścia na pokład zabronione będzie tworzenie kolejek w pomostach pasażerskich oraz na klatkach schodowych, kolejki do toalety na pokładzie samolotu również będą zabronione. Ponadto akceptowane będą jedynie płatności kartą zarówno za zakupy na pokładzie, jak i dodatkowe opłaty na lotnisku. W trakcie lotu oferowane będą jedynie osobno pakowane posiłki i napoje, a magazyn pokładowy Ryanair będzie dostępny jedynie w aplikacji mobilnej.

Dezynfekcja samolotów

Jak informuje przewoźnik, wszystkie samoloty będą dezynfekowane codziennie przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, których skuteczność wynosi ponad 24 godziny. Samoloty będą wyposażone w najnowocześniejsze filtry powietrza, które usuwają unoszące się cząsteczki i oczyszczają powietrze co 3-4 minuty.

– Cieszymy się, że od 1 lipca ponownie zaczynamy latać i zachęcamy zarówno naszych pasażerów, jak i pracowników do przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 – przekazał szef Ryanaira, Eddie Wilson. – Oczekujemy od naszych pasażerów stosowania się do tych prostych wskazówek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa – dodał.

źródło: Ryanair (Olga Pawlonka)

kp Autor