Aktualności 24 sie 2020 | Jarosław Aleksander
Nowy rok szkolny odłożony o dwa tygodnie? Stanowisko MEN [Z OSTATNIEJ CHWILI]

fot. global domain

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski odniósł się do propozycji odroczenia roku szkolnego. Na specjalnej konferencji prasowej przedstawiono oficjalne stanowisko MEN.

Na specjalnej konferencji prasowej minister Piontkowski skomentował m.in. pomysły przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego oraz wypowiedział się na temat noszenia maseczek przez uczniów.

 

Wyjaśnił, że odwiedził placówki szkolne w celu sprawdzenia przygotowań do roku szkolnego.

 

W obu szkołach przygotowany jest już regulamin funkcjonowania szkoły, dyrektorzy wręcz cieszyli się, że wytyczne były takie ogólne, że mogą dostosować je do warunków lokalnych. - Wytyczne są na tyle szczegółowe, że stworzyły ramy i jednocześnie na tyle elastyczne, że umożliwiają dyrektorom dostosowanie - powiedział Piontkowski.

 

Minister zdecydowanie odrzucił propozycję odroczenia roku szkolnego o np. dwa tygodnie.

 

Nastolatkowie chodzą do sklepu, miejsc kulturalnych i tam równie dobrze mogą się zarazić - stwierdził.

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty apeluje o powtórne rozważenie rozłożenia powrotów do szkół w czasie. Wystosowało specjalny apel do ministra.

 

Jako kadra kierownicza oświaty z niepokojem obserwujemy brak inicjatywy państwa, sprawiający, że ponad 4,5 miliona polskich dzieci może wkrótce stać się uczestnikami ryzykownego eksperymentu – nieprzemyślanego, źle zaplanowanego powrotu uczniów do szkół, w czasie epidemii COVID-19, co zmierza do jesiennego »lockdownu«, odebrania uczniom szansy na w miarę normalną edukację do końca bieżącego roku" - napisało stowarzyszenie.

 

Jednocześnie OSKKO proponuje odroczenie roku szkolnego do czasu stabilizacji sytuacji pandemicznej. MEN jak i rząd odrzucają propozycję.

 

 

Na podstawie: MEN/OSKKO

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz