Aktualności 8 lip 16:27 | mk
Zaczęła się budowa miniosiedla nad Brdą

mat. Budlex sp. z o. o., Erbud S.A

Do IV kwartału 2022 roku ma potrwać budowa Urzecza – zespołu apartamentowców na Okolu, w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Gospodarki. Na razie realizowane są prace archeologiczne.

Urzecze powstanie bezpośrednio nad Brdą; budynki będą miały dojście do wody, zaprojektowano przystań z możliwością przechowywania kajaków. Najbliższym „sąsiadem” miniosiedla będzie Wyższa Szkoła Gospodarki.

Budowa już się zaczęła. – Generalny wykonawca, firma Erbud S.A, wykonał montaż zaplecza budowy i rozpoczął prace ziemne. Obecnie trwają prace archeologiczne, a już w lipcu rozpocznie się przygotowywanie gruntu pod dalsze etapy – informuje communications manager firmy Budlex, Marcin Przybylski.

Projektant kompleksu przewidział dużo „nowinek”: funkcję przywoływania windy z mieszkania, muzykę w holach i zapachy w częściach wspólnych, ściany wodne na głównych klatkach…

Apartamentowace mają mieć także zielone dachy. – Wysoki współczynnik powierzchni biologicznie czynnej zapewni dodatkowe korzyści dla mieszkańców i miasta w postaci retencji wody deszczowej, izolacji dźwiękowej, pochłaniania CO2 i miejskich pyłów. Ponadto deweloper zaimplementuje strefę odbioru przesyłek kurierskich i śmietniki podziemne – rozwiązania promujące ekologię i zrównoważone podejście do transportu i logistyki – informuje manager w komunikacie prasowym.

Mieszkania w Urzeczu będa miały metraż od 30 do 140 m kwadratowych. Według harmonogramu prace mają potrwać do IV kwartału 2022 roku.

Urzecze to niejedyna inwestycja w tym rejonie. Na przeciwległym brzegu Brdy trwa budowa osiedla Nowy Port. Więcej czytaj tutaj.

Zdjęcia: mat. Budlex sp. z o. o., Erbud S.A, wizualizacje: mat. Budlex sp. z o. o.

mk Autor