Aktualności 8 paź 2020 | Jarosław Aleksander
Zamknięcie szkół 20 października? Premier i MEN odpowiadają

fot. KPRM

W internecie krążą informację jakoby szkoły miały być zamknięte od 20 października. Nauczanie zdalne ma być wprowadzone w 100%. Znamy stanowisko Premiera Morawieckiego raz MEN w tej sprawie. Niczego nie można wykluczyć.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w sobotę zostanie podjęta decyzja na temat dalszego funkcjonowania szkół. Póki co tylko 2% placówek pracuje w systemie zdalnym lub hybrydowym.

 

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć – powiedział szef rządu na konferencji prasowej w czwartek.

 

Do medialnych sugestii odnosi się także Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na swoich stronach dementuje informację jakoby szkoły miały by przejść w system nauki zdalnej od 20 października. Jednocześnie ministerstwo wraz z premierem nie wykluczają żadnych rozwiązań wobec dramatycznej sytuacji pandemicznej.

 

Dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przedstawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę – zapowiedział premier.

 

Decyzję w ten sprawie ma przedstawić premier wraz z przedstawicielami MEN 10 października na specjalnej konferencji prasowej.

 

Na podstawie: KPRM/TVP/PP

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz