Aktualności 27 sie 2021 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz ma nowego sponsora

fot. Anna Kopeć

Spółka Energa z grupy Orlen będzie sponsorem piłkarzy bydgoskiego Zawiszy – ogłosili w piątek (27 sierpnia) na konferencji prasowej wiceprezes firmy Adrianna Sikorska i prezes klubu Krzysztof Bess.

– Zawisza Bydgoszcz to klub z długoletnią, wspaniałą tradycją. Marka klubu jest rozpoznawalna w całej Polsce – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji. – Zawisza to także ogromny ośrodek szkoleniowy, który krzewi sportowe postawy wśród dzieci i młodzieży. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, aby nawiązać współpracę i wesprzeć działalność klubu. Widzimy w nim ogromny potencjał. Kibicujemy zawodnikom i życzymy im sukcesów.

Energa będzie wpierać drużynę seniorów, która gra w III lidze oraz zespoły młodzieżowe. Odrodzony Zawisza Bydgoszcz pięć lat temu startował od B-klasy, czyli na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W czerwcu wygrał rywalizację w kujawsko-pomorskiej czwartej lidze. W tym czasie klub odbudował też całą drabinkę szkoleniową we wszystkich kategoriach wiekowych.

– Bogactwo bydgoskiego Zawiszy to są jego kibice i to jest ta siła, ten motor napędowy, który spowodował, że udało się odbudować klub z tak wielkimi i tak wspaniałymi tradycjami – powiedział obecny również na konferencji minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Minister wspomniał, że sam był obecny na pierwszym meczu klubu, gdy ten odradzał się w B-klasie. Prezes Zawiszy, Krzysztof Bess przypomniał, że konferencja odbywa się dokładnie w piątą rocznicę tamtego spotkania z Wisłą Fordon, które zostało rozegrane 27 sierpnia 2016 roku na boisku przy ul. Sielskiej.

Bess podziękował za przekazanie radosnych informacji i za zaufanie, jakim Energa obdarzyła bydgoski klub.

A już w sobotę (28 sierpnia) piłkarze Zawiszy Bydgoszcz rozegrają piąte spotkanie tegorocznych rozgrywkach III ligi. W podtrójmiejskim Przodkowie zmierzą się z miejscowym GKS. Początek meczu zaplanowano na godz. 15.00.Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor