Aktualności 21 kwi 2020 | mk
Zespoły Ratownictwa Medycznego szukają pomieszczeń na czas pandemii

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy potrzebuje pomieszczeń, gdzie na czas pandemii COVID-19 mogłyby stacjonować Zespoły Ratownictwa Medycznego. Preferowane dzielnice to Śródmieście, Czyżkówko, Fordon i Kapuściska.

Pomieszczenia muszą spełniać wymagania:

  • lokal na parterze o powierzchni około 40 m kw. składający się z węzła sanitarnego z kabiną prysznicową, pomieszczenia kuchennego oraz minimum  jednego pokoju o powierzchni około 15 m2.
  • ogrzewanie CO, ciepła i zimna woda, zasilanie w energię elektryczną – opomiarowane.
  • bezkolizyjna komunikacja przez 24 h – wejście i wyjście z obiektu.
  • miejsce stacjonowania ambulansu przed budynkiem z możliwością podłączenia do zasilania 230V, o powierzchni około 30 m kw posiadające bezkolizyjną możliwość wjazdu i wyjazdu.

Jak tłumaczy WSPR, możliwe jest lokalizowanie pomieszczeń w budynku o innym przeznaczeniu, o ile miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego będą całkowicie wyodrębnione od pozostałych, wykorzystywanych do innych celów pomieszczeń budynku - z wyłączeniem węzłów komunikacji pionowej i poziomej w tym budynku, wspólnych dla wszystkich użytkowników, niebędących komunikacją wewnętrzną tego podmiotu.

Ratownikom zależy także na dedykowanym lub współdzielonym łączem internetowym ze stałym adresem IP (ewentualnie infrastrukturą pozwalającą na podpisanie umowy z dostawcą Internetu).

Zainteresowani są proszeni o kontakt pod numerem tel.: 52 323 04 13, e-mail: sekretariat@wspr.bydgoszcz.pl

mk Autor