Aktualności 28 lip 2020 | Redaktor
Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego

Katarzyna Molska-Giżycka pracowała m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów/fot. Urząd Wojewódzki

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał na stanowisko dyrektora generalnego Urzędu Katarzynę Molską-Giżycką. Decyzja związana jest z rezygnacją dotychczasowej dyrektor Moniki Berger i zmianą jej planów zawodowych – informuje rzecznik wojewody Adrian Mól.

– Dziękuję dotychczasowej dyrektor generalnej pani Monice Berger za lata bardzo dobrej współpracy i gratuluję powołanej na to stanowisko pani Katarzynie Molskiej-Giżyckiej - mówił wojewoda we wtorek (28 lipca), podczas wręczenia aktu powołania.

Pożegnanie Moniki Berger/fot. KPUW

– Jestem przekonany, że jej doświadczenie zdobyte m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przysłuży się rozwojowi naszego urzędu.

Nowa dyrektor generalna jest rodowitą bydgoszczanką. Ma niemal 10-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, podyplomowe studia prawa medycznego dla prawników na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu, studia podyplomowe - zarządzanie w ochronie zdrowia w WSG w Bydgoszczy, studia menedżerskie w WSG w Bydgoszczy. Pracowała m.in. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, Narodowym Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy. Ostatnio pełniła funkcje Naczelnika Wydziału Analiz i Legislacji oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

fot. KPUW

Do zadań dyrektora generalnego należy zapewnienie funkcjonowania i ciągłości pracy urzędu, warunków jego działania, a także organizacja pracy w urzędzie. Dyrektor Generalny dokonuje także czynności z zakresu prawa pracy wobec osób zatrudnionych w urzędzie oraz realizuje politykę personalną.

Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, zmiany - TB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor