Bydgoszcz 13 cze 2019 | Redaktor
Miasto z pompą „otworzy” Stary Rynek po rewitalizacji. Gwiazdy estrady i kabaretu

fot. Anna Kopeć

Z okazji zakończenie prac na Starym Rynku miasto organizuje dwudniowy (28-29 czerwca) program rozrywkowy.  Będą m.in. koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych.

W piątek, 28 czerwca (godz. 20.00) koncert „Pięknie żyć” zagra Orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego z udziałem uznanych solistów. W koncercie udział wezmą Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Pakosińska, Hanna Śleszyńska, Andrzej Cierniewski, Piotr Gąsowski, Władysław Grzywna, Wojciech Kaleta, Robert Rozmus, MEZO, Kwartet RAMPA oraz Kabaret RAK. Będzie można usłyszeć m.in. innymi takie hity jak: „Gdzie ci mężczyźni”, „Over the rainbow” czy „W domach z betonu”.

W sobotę, 29 czerwca, atrakcje będą odbywać się zarówno na scenie, jak i na płycie Starego Rynku. Najmłodsi wyruszą w „bajkową podróż dookoła świata” (godz. 14.00) - na dzieci czekać będą różnorodne gry i zabawy (taneczne, sportowe, ruchowe, pojedynki zręcznościowe), będzie można spotkać takie postaci jak Król Julian, Myszka Miki czy Tygrysek. Nieco wcześniej zabrzmią dziecięce przeboje w wykonaniu „Centrum Uśmiechu” (godz. 12.00)

Po południu na komediowy spektakl „Beczka śmiechu” (godz. 16.00) zaprosi uliczny Teatr na Walizkach. W widowisku trzeba spodziewać się m.in. odwrócenia ról: widzowie stają się aktorami, jak i aktorzy - widzami. Będzie można zobaczyć pokaz żonglerki, parodię akrobatyki oraz jazdę na monocyklu. 

O godz. 17.00 o dobry humor publiczności będzie starał się zadbać Piotr Bałtroczyk.

Miasto zaplanowało też konkursy z nagrodami, będzie można posłuchać muzyków ulicznych, zobaczyć pokazy ogromnych baniek mydlanych oraz występy cyrkowców. W sobotę atrakcje będą odbywać się w godzinach: 11.00 – 19.00.

Harmonogram:

piątek (28 czerwca)

Stary Rynek, scena godz. 20.00 - koncert „Pięknie żyć” 

sobota (29 czerwca)

Stary Rynek, scena, godz. 12.00 - „Centrum Uśmiechu” - koncert dla dzieci 

godz. 14.00 - „Bajkowa Podróż Dookoła Świata”  - program zabaw dla dzieci

godz. 16.00 - „Beczka Śmiechu” - komediowy spektakl Teatru na Walizkach

godz. 17.00 - Piotr Bałtroczyk – program satyryczny

Wstęp na na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W ramach trwających od lipca ubiegłego roku prac na Starym Rynku odbył się remont i przebudowa nawierzchni. Chodniki znajdujące się przy pierzejach zostały poszerzone, jezdnie i chodniki wyrównano do jednego poziomu. Główna część placu i chodniki zostały wyłożone kamiennymi płytami. Płyty w ciemniejszym kolorze w części centralnej wyznaczają obrys fundamentów gotyckiego ratusza. Pojawiła się nowa mała architektura i sezonowa zieleń, dodatkowo także zasadzono dwie lipy, a wygląd ogródków letnich został ujednolicony. 

źródło: Bydgoszcz.pl, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor