Bydgoszcz 8 lut 2018 | Redaktor
 Wiecha zawisła. Biurowiec będzie gotowy do końca roku

Na budowanym przy pl. Kościeleckich biurowcu ImmobileK3 zawisła wiecha. Ukończono zatem ostatnią kondygnację budynku.

Immobile K3 to pierwszy biurowiec klasy A (czyli o najwyższej jakości wykończenia, położone w centralnym obszarze biznesowym), który powstaje w Bydgoszczy. Na pięciu kondygnacjach nadziemnych będzie w sumie 8800 metrów kwadratowych powierzchni biurowych i handlowych przeznaczonych do najmu.

 

W czwartek 8 lutego nad budynkiem zawieszono wiechę. Odbyło się to w uroczystej atmosferze z udziałem m. in. prezydent Rafał Bruski, Rafał Jerzy - prezes zarządu Grupy Kapitałowej Immobile S.A., projektanci i architekci, a także członkowie zarządu CDI 2 sp. z o. o.

Na parterze przewidziano lokale usługowo - handlowe natomiast na wyższych kondygnacjach znajdą się powierzchnie biurowe. Samochody z kolei parkować będą na dwóch podziemnych kondygnacjach. Znajdzie się tam 80 miejsc parkingowych, jak również parking dla rowerów.

Biurowiec będzie współgrał elewacją z historyczną zabudową Starego Miasta. Jak podkreśla Oficjalny Serwis Bydgoszczy, „zadbano o wyraźne linie gzymsów i elementy dekoracyjne, a dominującymi materiałami są szkło oraz kamienne okładziny”.

Budynek ImmobileK3 ma być ukończony w drugiej połowie roku. Inwestycja jest realizowana przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani. Inwestorem zaś jest spółka celowa - CDI 2 Sp. z o.o. Obydwie firmy wchodzą w skład grupy kapitałowej Immobile.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

 

fot. Anna Kopeć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor